MAN TGX z homologacją B100

MAN TGX B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

 

MAN Trucks & Bus France oferuje samochody ciężarowe z homologacją B100, zaś firma Saipol dostarczy paliwo, którego handlowa nazwa to Oleo100.

Oferta dotyczy zakupu we Francji nowego pojazdu ciężarowego MAN lub autobusu / autokaru z homologacją B100 z umową serwisową, w całości zawartą z siecią MAN Truck & Bus we Francji.

Francuskie paliwo rzepakowe od firmy Saipol pozwala na redukcję emisji CO 2 do minimum 60% i 80% emisji drobnych cząstek. To paliwo roślinne jest również w 100% odnawialne i biodegradowalne.

MAN Truck & Bus Francja poszerzyło swoją ofertę, wypuszczając na rynek pojazdy z homologacją B100, uznawaną od 2018 roku alternatywną energią. B100 to w rzeczywistości paliwo, które można w każdej chwili zastąpić olejem napędowym.

Samochody ciężarowe TGX i TGS (z silnikami D28) oraz wszystkie autobusy i autokary tej marki są obecnie dostępne z homologacją B100. Ciągnik demonstracyjny MAN TGX nowej generacji, z homologacją B100, jest dostępny we Francji od połowy lutego br.


Info: Decisionatelier.com

Przeczytaj też:
AGROMEX z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO S-WAY LNG

Firma AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp. j. odebrała pierwsze 18 ciągników IVECO S-WAY LNG z 30 sztuk zamówionych na rok 2021. Dołączą one do 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG, które pracują już w firmie AGROMEX od 2020 roku.

IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Test Volvo FE Electric, są już pierwsze wyniki

Elektromobilność na rynku samochodów ciężarowych to temat, który dopiero rodzi się na polskich i europejskich drogach.

Volta Trucks uruchomi produkcję ciężarówek w Austrii

Volta Trucks właśnie ujawniło, że jej ciężarówki Volta Zero przeznaczone do dostaw miejskich będą produkowane w Austrii przez firmę Steyr Automotive, dawniej zakład MAN Truck and Bus Austria.

Elektryczna ciężarówka trafiła do Księgi Rekordów Świata Guinessa

Aby trafić do Księgi Rekordów Guinessa elektryczna ciężarówka firmy DPD Switzerland musiała pokonać łącznie 392 okrążenia bez ładowania.

Popularność napędów gazowych CNG/LNG stale rośnie

W pierwszej połowie 2021 roku PGNiG Obrót Detaliczny zanotowało 150-proc. wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020.

Elektryczny MAN Lion's City na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL