Pierwszy polski elektryczny samochód dostawczy

Elektryczny samochód dostawczy FSE M

FSE M-debiutujący model e-samochodu dostawczego.

 

FSE - Fabryka Samochodów Elektrycznych z Bielska-Białej zaprezentowała swój w pełni elektryczny, lekki samochód dostawczy o DMC do 3,5 tony.

FSE planuje rozpocząć seryjną produkcję e-samochodów dostawczych

FSE M to pierwszy w Polsce tego typu e-mobilny pojazd, gotowy do produkcji seryjnej i jeden z trzech modeli, które spółka ma wprowadzić na rynek w ramach projektu NCBiR – INNNOMOTO.


FSE M zaspokoi rosnący popyt na ekologiczny transport miejski i spełni wymagania profesjonalnych kierowców w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, oszczędności energii oraz niskich kosztów napraw i utrzymania samochodu. Pojazd FSE M będzie oferowany w czterech różnych rozmiarach, z przestrzenią ładunkową od 3,4 m3 do 4,6 m3 i ładownością do 600 kg.


Jak poinformował Thomas Hajek, twórca nowego pojazdu FSE M, prezes zarządu FSE Fabryka Samochodów Elektrycznych sp. z o.o.:- W dobie szybkiego rozwoju aglomeracji i narastającego problemu smogu europejskie miasta zaczynają wprowadzać zakaz poruszania się pojazdami spalinowymi po ich śródmieściach, na korzyść bezemisyjnych środków transportu. To zielone światło dla naszego projektu, który skupia się na rynku wykazującym potencjał dynamicznego wzrostu, jakim jest produkcja i sprzedaż lekkich, elektrycznych pojazdów dostawczych. Wkrótce gamę elektrycznych lekkich samochodów dostawczych FSE uzupełnią dwa kolejne modele FSE S i FSE L. – Docelowo będziemy w stanie zaoferować ponad 10 wersji pojazdów elektrycznych o ładowności od 235 kg do ponad 1000 kg i pojemności załadunkowej od 1 m3 do 15 m3. Będzie to najbardziej kompletna gama pojazdów na rynku lekkich samochodów dostawczych w Europie.


Strategia rozwoju FSE Holding SA zakłada wprowadzenie na rynek do 2020 roku trzech modeli samochodów dostawczych. Szacunkowa sprzedaż e-samochodów do 2025roku ma wynieść 10 tysięcy sztuk.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL