43 ciężarówki Mercedes-Benz Econic dla Biffy

Ciężarówki Mercedes-Benz Econic dla angielskiej firmy zajmującej się odpadami i recyklingiem

Innowacyjna kabina DirectVision.

 

Biffa, jedna z wiodących brytyjskich firm zajmujących się odpadami i recyklingiem, dodała do swojej floty 43 nowe ciężarówki Mercedes-Benz Econic.

Mercedes-Benz Econic posiada silnik o mocy 299 KM

Większość z dostarczonych 43 samochodów ciężarowych oparta jest na Econic 2630 L ze sterowanymi osiami tylnymi i zgniataczem śmieci. Nowe ciężarówki napędzane są ekonomicznymi sześciocylindrowymi rzędowymi silnikami OM 936 LA o pojemności 7,7 litra i mocy silnika 220 kW (299 KM). Posiadają one także w pełni automatyczne 6-biegowe skrzynie biegów Allison.

Jak powiedział Colin Bagnall, kierownik floty w Biffa:-Mercedes-Benz Econic to nasz preferowany pojazd do zbiórki śmieci. Podczas pracy jest niezawodny i opłacalny, a nasze ekipy zajmujące się wywozem śmieci szczególnie cenią wygodną, klimatyzowaną, płaską kabinę.

Ciekawym rozwiązaniem w ciężarówkach Econic jest kabina- DirectVision. W znaczący sposób przyczynia się do ochrony najsłabszych użytkowników dróg: duże przeszklenie panoramiczne oraz całkowicie przeszklone składane drzwi pasażera i niska pozycja kierowcy zapewniają mu doskonałą widoczność. W rezultacie kierowca ma bezpośredni kontakt wzrokowy z rowerzystami i pieszymi, na przykład na skrzyżowaniach.

Biffa zamówiła także dwie nowości. Wywrotki kontenerowe ze skrzynią ładunkową oparte na podwoziu Econic oraz trzy dwuosiowe ładowarki ze sterowaniem burtowym Econic 1827 L.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL