Schmitz Cargobull w RPA

Schmitz Cargobull w RPA

Schmitz Cargobull przejmuje 33 proc. udziałów w spółce GRW, która jest wiodącym producentem przyczep w Republice Południowej Afryki.

- W ramach naszej ciągłej dywersyfikacji na kontynencie afrykańskim RPA stanowi dla nas bardzo atrakcyjny rynek. Gospodarka w Republice Południowej Afryki zaczyna się rozwijać. To dobrze rokuje na długoterminową relację biznesową między GRW a Schmitz Cargobull, co jest korzystne dla obu stron - mówi Andreas Schmitz, prezes zarządu Schmitz Cargobull AG.

Od marca 2016 r. GRW i Schmitz Cargobull współpracują w zakresie opracowywania i budowy nowych naczep i kontenerów chłodniczych na rynek Republiki Południowej Afryki. Będą one również dostarczane wraz z agregatem chłodniczym Schmitz Cargobull i kompleksowym systemem telematyki.

Firma GRW, z siedzibą w Worcester w Południowej Afryce, jest wiodącym producentem pojazdów transportowych. GRW powstało w 1996 roku. Firma pierwotnie produkowała tankowce. Jednak od sześciu lat opracowano koncepcję produktów dla różnych rynków i zastosowań. Elastyczność i zwinność są potrzebne w celu utrzymania konkurencyjności: dlatego też firma wprowadziła projekt i produkcję naczep chłodni, podwozi, naczep platform i naczep plandekowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL