Usługi kurierskie realizowane przez Scanię

Usługi kurierskie realizowane przez Scanię

scania_600

Firma transportowa TNT Express wybrała Scanię na dostawcę długodystansowych samochodów ciężarowych przeznaczonych do realizacji usług kurierskich Asia Road Network - ARN, dostępnych na obszarze południowo-wschodniej Azji. Drogę do tego pionierskiego projektu utorowała silna pozycja Scania w krajach tego regionu.

Obecnie usługa ARN łączy 6 krajów i 127 miast, położonych wzdłuż trasy liczącej ponad 7650 km. Samochody Scania serii R z silnikami o mocy 380 KM, będą transportowały przesyłki kurierskie z regionalnego centrum dystrybucyjnego TNT w Singapurze do głównych centrów w Kuala Lumpur w Malezji i Bangkoku w Tajlandii. W późniejszym okresie, w ramach kolejnego etapu współpracy TNT i Scania, dodatkowe pojazdy zaczną obsługiwać połączenia do Indochin.

Scania R380 okazała się pojazdem najlepiej spełniającym nasze wymagania. Pracownicy Scanii wykazali się dużą elastycznością i profesjonalizmem, opracowując rozwiązanie wychodzące naprzeciw naszym potrzebom. Firma poświęciła dużo czasu, by zapoznać się z wizją usługi ARN i wspólnie z nami opracowała wyjątkowe rozwiązanie, najlepsze w swojej klasie w tym regionie.

- Z dużym entuzjazmem uczestniczymy w tym specjalnym projekcie, postrzeganym jako pierwszy krok w kierunku urzeczywistnienia koncepcji swobodnej wymiany handlowej między krajami członkowskimi ASEAN - mówi Peter Sjöblom, dyrektor zarządzający Scania South East Asia.

Te nowe samochody ciężarowe są przyszłością transportu drogowego w tej części świata. TNT i Scania blisko współpracowały ze sobą nad nowymi, wyjątkowymi w skali całego regionu cechami pojazdów. W porównaniu do starszych modeli, nowe pojazdy mają o 20 proc. większą przestrzeń ładunkową, a jednocześnie są o ok. 3 t. lżejsze, co przekłada się na mniejsze zużycie eksploatacyjne. Oznacza to również redukcję zużycia paliwa i emisji CO2. Ważnymi argumentami na korzyść Scanii były również bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Nie tylko precyzyjnie dostosowano specyfikację do wymagań TNT, ale także zapewniono bardzo wysoką dyspozycyjność pojazdów, w ramach programu serwisowego obejmującego swoim zasięgiem trzy kraje. Dostawcy sprzętu dla Asia Road Network dokonali w oparciu o kilka kluczowych czynników. Brano pod uwagę m.in. jakość produktu i jego przystosowanie do lokalnych warunków, niezawodność, zużycie paliwa i obsługa serwisowa.

Źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL