Scania CNG P380

Scania CNG śmieciarka

Scania Polska przekazała 2 ciężarówki CNG dla firmy Kom-Eko realizujące zadania komunalne w Lublinie.

We flocie firmy Kom-Eko znalazły się trzy nowe śmieciarki Scania Jedna z napędem Diesla i dwie zasilane CNG. Pięć kolejnych ciężarówek Scania zasilanych gazem ziemnym zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Naszym celem jest stałe podnoszenie standardu oferowanych usług. Pragniemy być postrzegani jako lider jakości w branży oczyszczania, odbioru i zagospodarowania odpadów. Myślimy nowocześnie i znamy wagę dzisiejszych decyzji, które wpływają na przyszłe pokolenia. Zainwestowaliśmy w pojazdy Scania zasilane gazem ponieważ ten wybór jest korzystny na wielu poziomach: ekologicznym, ekonomicznym i społecznym. Scania jest dla nas rzetelnym partnerem na drodze do zrównoważonego transportu – mówi Marek Karczewski, dyrektor ds. handlowych i realizacji usług Kom-Eko S.A.

Scania CNG zastosowania komunalne

Przekazane ciężarówki Scania P340 to śmieciarki o napędzie CNG. Pojazdy zostały wyposażone w trzy osie, z tylną osią skrętną, dzięki czemu są bardzo zwrotne w wąskich, miejskich uliczkach. Każda ze śmieciarek ma zbiorniki CNG o pojemności 8x118 czyli 944 dm3, dzięki którym może poruszać się od 4 do 5 dni bez konieczności tankowania.

- Coraz więcej naszych klientów jest świadomych potrzeby redukcji emisji CO2 w wykonywanych przez siebie operacjach transportowych. Scania to lider zrównoważonego transportu. W naszej ofercie znajdują się produkty i usługi, dzięki którym możemy zaproponować naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producent - komentuje Paweł Stefaniszyn, kierownik sprzedaży Scania Lublin.

Przeczytaj też:
Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.
Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.
FMS Scania - na Ukrainie bez opłat Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.
Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021 To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.
Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.
Scania SUPER - co oznacza nowy napis na grillu? Szwedzki producent ciężarówek prezentuje nowo opracowany rzędowy sześciocylindrowy silnik, ale nie tylko.