Polski finał konkursu Kierowców Scania już w ten weekend - lista finalistów

Finał Konkursu Kierowców Scania Mykanów

12 maja w nowym serwisie pod Częstochową.

 

Do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC) zgłosiło się ponad 3 tys. zawodowych kierowców z całej Polski. W polskim finale Konkursu Scania weźmie udział dwunastu z nich. Jedenastu uczestników zostało wyłonionych w ramach finałów regionalnych, które zostały przeprowadzone w serwisach Scania Polska od końca marca do końca kwietnia br. Dwunasty kierowca zakwalifikował się do finału krajowego z pominięciem kwalifikacji regionalnych, dzięki znakomitej technice jazdy i wynikom zmierzonym z wykorzystaniem systemu Scania Fleet Management.

Konkurs Kierowców Scania 2019

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są mają ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 12 maja w nowym serwisie Scania Częstochowa, przy ul. Częstochowskiej 37 w Mykanowie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formie rodzinnego pikniku. Organizatorzy zadbali o konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Lista finalistów polskiej edycji konkursu Kierowców Scania 2019:

- Kornel Grzybowski, Scania Bolesławiec;
- Rafał Pawlak, Scania Gliwice;
- Paweł Paczkowski, Scania Poznań;
- Grzegorz Ksel, Scania Kielce;
- Paweł Głuchowski, Scania Lublin;
- Kamil Murawski, Scania Bydgoszcz;
- Piotr Dołengiewicz, Scania Białystok;
- Kamil Cybulski, Scania Koszalin;
- Tomasz Romanowski, Scania Gdańsk;
- Jakub Zawadzki, Scania Słupno;
- Tomasz Królikowski, Scania Łowicz;
- Piotr Łaba, kwalifikacja poprzez FMS.

Konkurs Kierowców Scania miał swoją premierę w 2003 r., funkcjonował wówczas pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obywa się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników. Udział w SDC bierze ponad 350 tys. zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał Konkursu odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL