Finał Konkursu Kierowców Scania Mykanów

Polski finał konkursu Kierowców Scania już w ten weekend - lista finalistów

12 maja w nowym serwisie pod Częstochową.

 

Do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC) zgłosiło się ponad 3 tys. zawodowych kierowców z całej Polski. W polskim finale Konkursu Scania weźmie udział dwunastu z nich. Jedenastu uczestników zostało wyłonionych w ramach finałów regionalnych, które zostały przeprowadzone w serwisach Scania Polska od końca marca do końca kwietnia br. Dwunasty kierowca zakwalifikował się do finału krajowego z pominięciem kwalifikacji regionalnych, dzięki znakomitej technice jazdy i wynikom zmierzonym z wykorzystaniem systemu Scania Fleet Management.

Konkurs Kierowców Scania 2019

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są mają ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 12 maja w nowym serwisie Scania Częstochowa, przy ul. Częstochowskiej 37 w Mykanowie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formie rodzinnego pikniku. Organizatorzy zadbali o konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Lista finalistów polskiej edycji konkursu Kierowców Scania 2019:

- Kornel Grzybowski, Scania Bolesławiec;
- Rafał Pawlak, Scania Gliwice;
- Paweł Paczkowski, Scania Poznań;
- Grzegorz Ksel, Scania Kielce;
- Paweł Głuchowski, Scania Lublin;
- Kamil Murawski, Scania Bydgoszcz;
- Piotr Dołengiewicz, Scania Białystok;
- Kamil Cybulski, Scania Koszalin;
- Tomasz Romanowski, Scania Gdańsk;
- Jakub Zawadzki, Scania Słupno;
- Tomasz Królikowski, Scania Łowicz;
- Piotr Łaba, kwalifikacja poprzez FMS.

Konkurs Kierowców Scania miał swoją premierę w 2003 r., funkcjonował wówczas pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obywa się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników. Udział w SDC bierze ponad 350 tys. zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał Konkursu odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Przeczytaj też:
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.
Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.
Wyścigi ciężarówek po raz pierwszy zagoszczą w Polsce! Polski obiekt dołączy do prestiżowej listy torów wyścigowych obok węgierskiego Hungaroring, niemieckiego Nürburgring i francuskiego Le Mans.
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Zmiana czasu na zimowy już w niedzielę W nocy z 29 na 30 października 2022 roku znowu zmienimy czas, tym razem z letniego na zimowy. W niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok? W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.