Konkurs kierowców Scania polski finał

Zwycięzca Konkursu Kierowców Scania wyłoniony

Piotr Dołengiewicz z Białegostoku pojedzie walczyć do Szwecji.

 

Tytuł najlepszego polskiego kierowcy w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019 przypadł 30-letniemu Piotrowi Dołengiewiczowi zawodnikowi z firmy Auto Idea z Białegostoku. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w europejskim finale, który odbędzie się w dniach 24 – 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Piotr Dołengiewicz pokonał 11 rywali

Finał Konkursu Kierowców Scania, rozegrany w ub. weekend w serwisie Scania w Mykanowie, składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego dnia zawodów uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema konkurencjami. Jedną z nich był test drogowy, gdzie mierzono umiejętność przewidywania kierowcy oraz jazdę ekonomiczną. Kolejne zadanie polegało na sprawdzeniu pojazdu przed jazdą, a trzecie było związane z pierwszą pomocą. Drugiego dnia zawodów uczestnicy mieli do wykonania zadania na placu manewrowym. Jednym z najbardziej widowiskowych było Water Challenge. Konkurencja polegała na strąceniu pięciu pachołków przednimi oponami ciągnika siodłowego Scania, na którym zamocowano zbiornik z 1000 l wody, tak aby rozlać jak najmniej cieczy. Z kolei zadanie finałowe było wykonywane równocześnie przez dwóch zawodników, którzy precyzyjnie manewrując zestawem mieli strącić wyznaczone pachołki w jak najkrótszym czasie.

Konkursu Kierowców Scania - finaliści

Zwycięzcą polskiego finału Scania Driver Competitions został Piotr Dołengiewicz, drugie miejsce wywalczył Rafał Pawlak z firmy Best-Bud z Bielsko-Białej, zwycięzca regionalnego finału SDC w Gliwicach; trzecie miejsce zajął Kamil Cybulski z C-trans z Manowa, zwycięzca regionalnego finału SDC w Koszalinie. Na czwartym miejscu znalazł się uczestnik eliminacji z Bolesławca - Kornel Grzybowski reprezentujący firmę Raben Transport.

- Największym wyzwaniem dla mnie był brak doświadczenia w jeździe nowymi ciężarówkami. Moja dotychczasowa kariera zawodowa opierała się na starszych samochodach, które nie były wyposażone w automatyczne skrzynie biegów oraz systemy wspomagające jazdę. Przez to obawiałem się jazdy konkursowej i oceny Scania Driver Support - komentuje Piotr Dołengiewicz, zwycięzca polskiego finału Konkursu Kierowców Scania 2019.

- Branża transportowa w Polsce i w Europie potrzebuje coraz więcej kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów, a jednym z głównych założeń Konkursu Kierowców Scania jest wzbudzenie zainteresowania tym zawodem i podniesienie jego prestiżu. Zachęcamy młodych ludzi do wybrania pracy kierowcy i rozwoju swoich umiejętności. Tym samym wspieramy przedsiębiorców z branży transportowejmówi Pawel Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Konkursowa Scania R450

Pojazdy wykorzystywane podczas konkursu w Polsce to Scania R450 nowej generacji, wyposażone w opony MICHELIN X LINE Energy. Do konkursowych ciągników podpięte są naczepy kurtynowe marki Wielton.

Partnerami konkursu Scania Driver Competitions w Polsce są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska.

Przeczytaj też:
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.
Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.
Wyścigi ciężarówek po raz pierwszy zagoszczą w Polsce! Polski obiekt dołączy do prestiżowej listy torów wyścigowych obok węgierskiego Hungaroring, niemieckiego Nürburgring i francuskiego Le Mans.
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Zmiana czasu na zimowy już w niedzielę W nocy z 29 na 30 października 2022 roku znowu zmienimy czas, tym razem z letniego na zimowy. W niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok? W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.