Konkurs Kierowców Scania

W Konkursie Kierowców Scania wygrywają młodzi kierowcy

Scania Driver Competitions 2019

 

Przez dwa ostatnie dni Södertälje gościło finalistów konkursu Scania Driver Competitions. Zawodnicy - kierowcy ciężarówek przybyli tu, aby powalczyć o główną nagrodę, którą była nowa Scania R o wartości 1000 000 Euro. Trzydzieści krajów Europy reprezentowali najlepsi kierowcy wyłonieni, najpierw w eliminacjach regionalnych, potem w finałach krajowych. Polskę reprezentował Piotr Dołengiewicz z firmy Auto Idea z Białegostoku.

Scania Driver Competitions

W piątek odbyły się kwalifikacje, które wyłoniły 18 zawodników do ćwierć finału. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami ekonomicznej jazdy, zasadami pierwszej pomocy, umiejętnością mocowania ładunku, Birdview Precise Driving oraz jazdy w trudnym terenie - XT DIFFerent Roads. Najlepsza osiemnastka, w sobotę, stanęła do zadań manewrowych: Knock The King, Twisted Water Challenge, Super Y i już w ścisłym finale Extreme Knock The King. Jazdą naszego zawodnika Piotrka byli zachwyceni nawet prowadzący. Opanowanie i szybkość wykonywania poszczególnych zadań dawały mu przewagę nad konkurencją.

Konkurs Kierowców Scania - finał 2019

Do finału zakwalifikowali się: Piotr Dołengiewicz (Polska), Fredrik Arwidmark (Szwecja) i Andreas Nordsjø (Norwegia). Zwycięzcą okazał się zawodnik z Norwegii, który bezbłędnie wykonał Extreme Knock The King. To właśnie Andreas pojedzie do domu nową Scanią, którą będzie mógł dowolnie wyspecyfikować.

Tu można zobaczyć krótkie filmy z finału: https://www.facebook.com/4truckspl/