Scania Drutex

Producent okien firma Drutex kupuje ciężarówki Scania w największej kabinie S

Dziesięć ciężarówek Scania trafiło do firmy Drutex. To pierwsze pojazdy Scania we flocie tej firmy.

 

W ramach kontraktu dostarczono pięć ciągników siodłowych oraz pięć podwozi do transportu stolarki okienno-drzwiowej.

– Zawarcie kontraktu poprzedziły liczne rozmowy, analizy i testy w ramach programu „Zawsze na czele”. O wyborze Scania zdecydowały rozwiązania techniczne zastosowane w pojazdach oraz niskie spalanie. W staraniach o maksymalizację wydajności energetycznej oferowanych przez nas pojazdów nie pomijamy żadnego aspektu. Pojazdy Scania nowej generacji są wyposażone w udoskonalone silniki, ich konstrukcja pozwala na zapewnienie niższych oporów powietrza. W połączeniu z inteligentnymi usługami, gwarantują one bezkonkurencyjną wydajność paliwową w każdej pracy transportowej – komentuje Janusz Laube, partner biznesowy Scania Polska S.A.

Pojazdy zakupione przez firmę Drutex posiadają kabiny sypialne Scania S z płaską podłogą, zapewniające doskonałe środowisko pracy kierowców oraz wiele udogodnień, jak klimatyzatory postojowe, obracane fotele oraz liczne schowki, bardzo praktyczne podczas długich podróży. Poza komfortem pracy, pojazdy Scania przyczyniają się także do zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy, co znajduje potwierdzenie w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Wysokie kabiny zapewniają większą widoczność, lepsze parametry jazdy i hamowania, są też stabilniejsze.

– Transport okien jest bardzo specyficzny, wymaga niezawodnych rozwiązań. Oferujemy najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień wraz z dostawą, dlatego świetna organizacja, sprawność działania i wysokiej jakości systemy mają dla nas ogromne znaczenie. Zakup pojazdów Scania to kolejna już w tym roku inwestycja Drutex w ramach powiększania naszej floty transportowej, na którą dziś składa się już ponad 300 pojazdów. W tym roku obchodzimy jubileusz 35-lecia istnienia firmy, podstawą naszego działania i sukcesu były zawsze inwestycje i nieustanny rozwój – komentuje Mirosław Landowski, dyrektor ds. transportu Drutex.

Drutex to jeden z bardziej znanych producentów okien, drzwi i rolet w Europie. Produkty firmy są dostarczane do kilkudziesięciu krajów na świecie poza Europą, w tym do Australii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

Przeczytaj też:
Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.
MAN TGX Model Year 2022
MAN Truck & Bus Polska na stabilnej pozycji rynkowej Według stowarzyszenia branżowego European Automobile Manufacturers' Association (ACEA), w grudniu 2021 r. popyt na ciężkie pojazdy użytkowe od 16 ton wzrósł nieproporcjonalnie wysoko. Liczba nowych rejestracji w UE wzrosła o 23,5% do około 20 800. Sprzyjał temu przede wszystkim wysoki popyt w Polsce – tutaj wzrost nowych rejestracji wyniósł 69 proc. Bez wątpienia miała w tym swój udział również spółka MAN Truck & Bus Polska.  
Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.
MAN TGX tandem w firmie Wikęd
Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.
MAN TGX 640 KM vs. MAN TGX 510 KM - model year 2022
MAN TGX Individual Lion S - prawdziwy lew w owczej skórze Uważni od razu dostrzegą czerwone akcenty podkreślające sportowy charakter. Jednak w transporcie nie chodzi o sport, a tym bardziej wyścigi czy coś w tym rodzaju. Model Individual Lion S to przede wszystkim usługa, którą oferuje MAN Truck & Bus najbardziej wymagającym klientom.  
MAN dla fundacji Ronalda McDonalda Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.