MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

MAN Bieg charytatywny Starachowice

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

Spółka MAN Bus objęła patronatem 9-ty bieg miejski "MANia Biegania", który odbył się w dniu 19 września br. w Starachowicach, gdzie znajduje się fabryka autobusów miejskich marki MAN. Uroczystego otwarcia biegu dokonał Prezydent Starachowic Marek Materek wraz z kierownikiem zakładu MAN Bus, Mehmetem Sermetem.

W biegu udział wzięło ponad 300 osób, także pracownicy fabryki MAN Bus. Poza wsparciem w organizacji biegu firma MAN zaprezentowała autobus miejski MAN Lion’s City CNG, wyprodukowany dla Starachowic. Już niedługo 20 takich autobusów pojawi się na ulicach tego miasta. Firma zapewniła zaplecze medyczne w postaci ambulansu MAN TGE i podstawiła mobilną klinikę Fundacji Ronalda McDonalda, w której pracownicy fabryki mogli wykonać badania przesiewowe u swoich dzieci w ramach programu "Nie Nowotworom u Dzieci".

Firma MAN Truck & Bus Polska od 3 lat zaangażowana jest w pomoc Fundacji, wspierając budowę domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Wspólnie udało nam się także zbudować mobilną klinikę, która przemierza całą Polskę, realizując program badań profilaktycznych wśród dzieci. Mając na uwadze trasy przejazdu ambulansu na podwoziu MAN TGM zapewniamy obsługę serwisową pojazdu oraz wszelkie niezbędne naprawy, tak aby pojazd był zawsze w gotowości.

Propagując ideę zdrowego trybu życia oraz profilaktyki przeciwnowotworowej prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez zainicjował ideę biegu charytatywnego, którego celem jest zebranie środków na zakup paliwa dla mobilnej kliniki na cały rok 2022. Już 26.09 prezes Martinez, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych Bernard Wieruszewski oraz przedstawiciele działu sprzedaży i serwisu wezmą udział w Maratonie Warszawskim.

Firma MAN Truck & Bus Polska zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc Fundacji, przekazując dodatkowo 1 PLN za każdą wpłaconą przez ofiarodawców złotówkę.
Zbiórka dostępna jest na stronie https://zrzutka.pl/j98dpa

Zachęcamy do wsparcia tej akcji!

 

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL