GEFCO przyspiesza dzięki współpracy z Talgo w Rosji

GEFCO przyspiesza dzięki współpracy z Talgo w Rosji

Grupa GEFCO, wiodący operator na globalnym rynku logistyki dla przemysłu i europejski lider w sektorze logistyki motoryzacyjnej, podpisała kontrakt z firmą Talgo - hiszpańskim producentem sprzętu kolejowego, w zakresie wysyłek i dystrybucji jej towarów do Rosji.

Grupa GEFCO dzięki swojej wieloletniej znajomości rynku rosyjskiego wspiera przedsiębiorstwa przemysłowe chcące rozwijać się w tym regionie.

Dwustronna umowa Hiszpania-Rosja
W pierwszym kwartale 2014 roku GEFCO Hiszpania i GEFCO Rosja podpisały umowę z hiszpańską firmą Talgo, znajdującą się w gronie największych światowych producentów pociągów o dużej prędkości. Grupa GEFCO zapewnia transport i dostawę sześciu nowych pociągów pasażerskich na linie kolejowe Moskwa-Berlin oraz Moskwa-Kijów, a także jest odpowiedzialna za dopełnienie formalności celnych.

- Kiedy otrzymaliśmy zlecenie od naszych klientów w Rosji, było jasne, że musimy znaleźć odpowiedniego partnera logistycznego, który będzie zdolny do prowadzenia dostaw naszych towarów w optymalnych warunkach, a jednocześnie zapewni nam znaczną elastyczność. Dodatkowo, potrzebowaliśmy silnego partnera, który wesprze nas w działalności na rynku tak trudnym jak rosyjski - oświadczył Diego Díaz, kierownik ds. zakupów Talgo.

Zoptymalizowany schemat transportu
Aby przetransportować ten wyjątkowy ładunek GEFCO Hiszpania zapewnia transport multimodalny składów pociągów produkowanych przez Talgo z Vitorii (Rivabellosa) przez rosyjski port Ust-Ługa (Petersburg). Następnie rosyjska filia GEFCO przejmuje towar i zapewnia jego rozładunek oraz transport koleją do Moskwy, a także załatwia odprawę celną.

W ramach wspomnianej umowy GEFCO Hiszpania transportuje również drogą lotniczą do Rosji części zamienne i komponenty, od dwóch do trzech razy w tygodniu.

- Zdolność naszej sieci sprzedażowej do przewidywania potrzeb klientów odegrała kluczową rolę w zawarciu tej umowy. Nasza międzynarodowa sieć transportowa, nasze wieloletnie doświadczenie w integrowaniu przepływów logistycznych oraz elastyczność naszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego klienta to główne czynniki decydujące o nawiązywaniu współpracy z takimi przedsiębiorstwami o międzynarodowej renomie jak Talgo - powiedział Pelayo Garcia Comas, kierownik Sprzedaży w GEFCO Hiszpania.

Rozwój w Rosji
Pomimo trudnej sytuacji Rosja pozostaje jednym z priorytetowych obszarów rozwoju Grupy GEFCO. Jej nowy udziałowiec - RZD - umożliwił Grupie dostęp do rynku rosyjskiego, gdzie sektor logistyki wykazuje silne tendencje wzrostowe.

Aby przyspieszyć rozwój swojego biznesu w Rosji, a także, bardziej globalnie, w Azji Środkowej, Grupa GEFCO stworzyła w 2014 roku nową organizację. Jej zadaniem jest wychodzenie na przeciw wymaganiom międzynarodowych producentów, którzy chcą rozwijać swoją działalność w tym regionie świata.

Nowa organizacja obejmuje komórkę biznesową z siedzibą w Moskwie składającą się z 50 ekspertów ds. logistyki dedykowanych poszczególnym sektorom przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch strategicznych: maszyn przemysłowych (High & Heavy) oraz Ropy i Gazu.

Grupa GEFCO jest obecna w Rosji od 2003 roku i zrealizowała tam w 2013 roku 6% całkowitej wartości swoich obrotów, które wyniosły 4 mld euro.


4trucks.pl / GEFCO Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL