Ford Rosja

Rosja bez Forda, Volkswagena i wielu innych marek

Z powodu wojny z Ukrainą w Rosji zawiesił swoją działalność Ford Motor. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem amerykańskiego producenta, decyzja wchodzi natychmiast w życie.

 

- Ze względu na obecną sytuację poinformowaliśmy dziś naszych partnerów w Rosji, że zaprzestaniemy działalności w w tym kraju do odwołania – napisano w oświadczeniu.

Na agresywną politykę Putina zareagowało również BMW. Ponadto bawarska marka wstrzymała produkcję w kaliningradzkim zakładzie Autotor.

Wcześniej decyzje o wstrzymaniu interesów z Rosją zadecydował Jaguar Land Rover i niemiecki koncern Volkswagen, do którego należą: Audi, Skoda, Volkswagen, Porsche, Bentley, Lamborghini i motocykle Ducati - ogłosiły wstrzymanie sprzedaży na rynku rosyjskim. Mitsubishi Motors rozważa również wstrzymanie produkcji i dostaw swoich samochodów do Rosji.

Być może Rosjanie, w obecnej sytuacji, nie potrzebują kupować nowych samochodów, jednak fakt izolacji gospodarczej i deklaracja sprzeciwu wobec napaści na Ukrainę powinna dać do myślenia elitom w Rosji.

Przeczytaj też:
Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce samochodów dostawczych w Gliwicach Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.
EFL sfinansuje ciężarowe Fordy EFL dołącza do programu finansowania Ford Truck Lease.
Samochody na wynajem - koszty Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Czym charakteryzuje się ta forma finansowania i dlaczego stanowi realną konkurencję dla leasingu, czy zakupu auta za gotówkę? Posiadanie fabrycznie nowego samochodu to marzenie niejednego z kierowców. Z wynajmem długoterminowym to marzenie można spełnić prosto i bezpiecznie, sprawdźmy jak.
X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.
Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.
Jest nowy lider na ukraińskim rynku samochodów ciężarowych W kwietniu rynek samochodów ciężarowych na Ukrainie powyżej 3,5 tony zmniejszył się o 67%. Jedyną pociechą jest to, że spadek jest mniejszy, niż w katastrofalnym marcu. Istnieje zapotrzebowanie na nowe samochody ciężarowe, jednak nowe dostawy pojazdów są mocno ograniczone. Znacząco zmienił się też asortyment zamawianych samochodów.
Pierwszy elektryczny Volkswagen Transporter obchodzi jubileusz Pięćdziesiąt lat temu, 20 kwietnia 1972 roku, na Targach Przemysłowych w Hanowerze zaprezentowano pierwszy samochód elektryczny Volkswagena oparty na dostawczym modelu T2.
Volkswagen Financial Services przekazał 20 samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom.
Tych marek samochodów Rosjanie długo nie zobaczą Prawie wszystkie zagraniczne samochody wkrótce znikną z rosyjskich salonów sprzedaży.