Ford Trucks IVECO

Współpraca Ford Trucks i IVECO

Ford Trucks, marka ciężkich pojazdów użytkowych Ford Otosan, oraz IVECO, firma należąca do Iveco Group N.V., podjęły niewiążące porozumienie wstępne mające na celu zbadanie możliwości potencjalnej współpracy dotyczącej opracowania wspólnej nowej kabiny dla ciężkich pojazdów użytkowych.

Porozumienie zostało podpisane przez Gerrita Marxa, dyrektora generalnego IVECO Group, Lukę Sra, prezesa Truck Business Unit w IVECO Group, Haydara Yenigüna, prezesa Koç Holding Automotive Group, Güvena Özyurta, dyrektora generalnego Ford Otosan oraz Emrah Dumana, wiceprezesa Ford Trucks.
Niewiążący protokół ustaleń jest wstępnym etapem oceny potencjału współpracy pomiędzy obiema firmami, której zakres będzie dotyczył opracowywania nowych produktów i technologii, obejmujących komponenty oraz systemy nowych kabin.

Porozumienie ma na celu zwiększenie konkurencyjności i udoskonalenie rozwiązań zgodnych z unijnym standardem Direct Vision, a także poprawę aerodynamiki kabiny, w celu redukcji emisji CO2 poprzez rozwój wzajemnie korzystnego partnerstwa pomiędzy Ford Trucks i IVECO.

Ford Otosan (Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.) to firma została założona w 1959 r. i jest spółką notowaną na giełdzie, w której Ford Motor Company i Koç Holdings posiadają równe udziały. Ford Otosan jest drugą co do wielkości organizacją przemysłową w Turcji i najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na Borsa İstanbul.
Ford Otosan, działa w 4 głównych ośrodkach z zakładami w Kocaeli i Eskişehir oraz centrum badawczo-rozwojowym w Turcji, a także zakładem w Krajowej w Rumunii.

IVECO to marka należąca do Iveco Group N.V. (EXM: IVG), która projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych, ciężarówek terenowych i pojazdów użytkowych dla każdego typu nadwozia.
IVECO posiada 6 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków badawczo-rozwojowych oraz 3500 punktów sprzedaży i serwisu w ponad 160 krajach, które gwarantują wsparcie techniczne wszędzie tam, gdzie pracują pojazdy marki.

Przeczytaj też:
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Współpraca Hyundai i IVECO - powstanie elektryczny lekki samochód dostawczy Hyundai Motor Company i IVECO Group ogłosiły podpisanie umowy na dostawę elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego IVECO dla Europy, opartego na platformie Hyundai Global eLCV.
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
EFL sfinansuje ciężarowe Fordy EFL dołącza do programu finansowania Ford Truck Lease.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.