Jak minął rok 2021 w firmie Krone

Krone eMegaLiner

50 lat produkcji przyczep w Werlte, 25 lat naczep Cool Liner i milionowy numer podwozia - to najważniejsze wydarzenia z życia firmy Krone w 2021 roku.


W 2021 roku Krone obchodziła trzy specjalne rocznice. Ponadto miniony rok to szereg innowacji, które Krone udało się z sukcesem wprowadzić na rynek, ale także w związku z niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Pomimo wielu pozytywnych aspektów, rok 2021 zawsze będzie kojarzył się z poważnymi skutkami pandemii kororonawirusa.

Bernhard Brüggen, dyrektor generalny Krone Commercial Vehicle Group:
- Zmiany cen i dostępność materiałów stale stanowią dla nas wyzwanie. Jednak Krone jest i pozostanie niezawodnym partnerem dla wszystkich klientów. Nasz portfel zamówień sięga już 2023 roku. Obecnie badamy wszystkie możliwości dalszego zwiększenia naszych zdolności w nadchodzącym roku.

 

Rok 2021 rozpoczął się w Krone wprowadzeniem na całą Europę nowej usługi - sprzedaży części zamiennych pod marką Krone Trusted, która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Wszystkie części zamienne Krone Trusted są dostępne w sklepie internetowym z częściami zamiennymi Krone i mogą być natychmiast dostarczone. W segmencie pojazdów, firma Krone, zaprezentowała nową generację naczep Mega Liner. Solidna podstawa, innowacyjne detale i masa własna poniżej 6500 kg zdobyły uznanie na rynku.
Na rynku pojawiła sie też nowa naczepa podkontenerowa Krone Box Liner eLTU 40 charakteryzuje się wszechstronnością. Można ją łatwo przystosować do transportu jednego lub dwóch kontenerów 20', kontenera 40' lub 45'. Kolejną innowacją jest wprowadzenie jednostki telematycznej Krone Smart Collect Solar, która działa autonomicznie i bezobsługowo dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu.
Oficjalna inauguracja centrum Future Lab w Lingen pokazała, jak dużą wagę przywiązuje się do innowacji w Krone. Dzięki zbadanym technologiom i wyrafinowanym cyklom testowym, scenariusze zachowań pojazdów mogą być symulowane. Dzięki temu czas opracowywania przyszłych generacji pojazdów może zostać znacznie skrócony. Kolejnym wydarzeniem roku 2021 jest strategiczne partnerstwo Trailer Dynamics i Krone w rozwoju zelektryfikowanego systemu montowanego do naczep chłodni eMega Liner. Już podczas pierwszych jazd testowych prototyp nowej generacji pojazdów był w stanie osiągnąć redukcję emisji oleju napędowego i CO2 o ponad 20 procent.

Na tej podstawie dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu:
- W firmie Krone przygotowujemy się już do przyszłorocznych targów IAA we wrześniu w Hanowerze. Będziemy chcieli pokazać nasze wybiegające w przyszłość innowacje w zakresie cyfryzacji, elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju. Nie możemy się doczekać opinii klientów dotyczących naszych nowych propozycji.

 

Przeczytaj też:
Naczepy Krone do elektrycznych ciągników siodłowych

W okolicy Budapesztu towary do sieci sklepów Aldi będą dostarczane transportami, w których wykorzysta się w pełni elektryczne zestawy chłodnicze.

Bernd Hoffmann nie żyje

Na końcu ubiegłego roku branżę TSL spotkała przykra wiadomość, w dniu 8 grudnia zmarł Bernd Hoffmann były Prezes Zarządu Schmitz Cargobull i członek Rady Nadzorczej.

Sprzedaż naczep w 2021 roku z rekordowym wynikiem

Dobra passa trwa nieprzerwanie od 15. miesięcy. Przy czym od marca do sierpnia br. utrzymywał się wzrost trzycyfrowy, a od września utrzymuje się w wymiarze dwucyfrowym.

Grupa Wielton przejmuje hiszpańskiego producenta naczep Guillén

Grupa Wielton przejęła 80% udziałów w hiszpańskiej firmie Guillén Desarrollos Industriales S.L., będącej producentem naczep i przyczep o ponad 125-letniej historii. Przejęcie nastąpiło za kwotę 4,6 mln EUR, przy czym wartość ostateczna będzie znana po dokonaniu audytu wyników rocznych spółki. Przejęcie pozostałych 20% udziałów planowane jest w 2026 roku w modelu earn-out, w którym cena będzie oparta o zysk EBITDA wypracowany w 2025 roku.

Sprzedaż nowych naczep w listopadzie 2021 r

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w listopadzie 2021r. rynek nadal dynamicznie się rozwijał - rejestracje osiągnęły 2696 szt. przy wzroście r/r o 37,1%.

Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży

Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.

Kassbohrer przekazuje 45 naczep dla Erontrans

Producent naczep firma Kässbohrer i polski przewoźnik Erontrans rozpoczęli współpracę dotycząca pojazdów do transportów intermodalnych. Niedawno Erontrans dodał do swojej floty 45 naczep K.SCS M Mega Curtainsider.

To już milion naczep Krone!

W listopadzie 2021 r. z linii produkcyjnej Krone zjechał pojazd o milionowym numerze podwozia WKESD000001000000. Był to model naczepy Cool Liner wyprodukowany w zakładzie w Lübtheen.

Langendorf produkuje w Polsce

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję zwiedzić nowy zakład produkcyjny firmy Langendorf i jednocześnie siedzibę spółki Langendorf Polska mieszczącej się w Wieluniu.

 

Wyszukiwarka

Informacje