T Robust 13L - specjalna wersja Renault Trucks

Renault Trucks Robust

Renault Trucks przedstawiło specjalną edycję ciężarówki, sygnowaną znakiem T Robust 13L. Jest to kontynuacja edycji specjalnych - poprzednia T 01 Racing zdobyła duże uznanie klientów.

 

W czasie niedoboru kierowców ciężarówek liczy się narzędzie pracy. To narzędzie oprócz swoich zalet jezdnych musi również zaciekawić oko i sprawić, że kierowca polubi swój samochód. Zadaniem projektantów jest, tak opracować design pojazdu, aby był on wyjątkowy i wyróżniał się spośród innych "zwykłych" ciężarówek na drodze. Takie właśnie jest Renault T Robust 13L.

Projektanci z Hall of Design (HDD) Renault Trucks zdecydowali się na wykorzystanie szarości, czerni i czerwieni, charakterystycznych dla francuskiego producenta samochodów ciężarowych oraz podkreślając centralnie umieszczony diament - symbol marki.

Dynamiczne linie karoserii wyrażają z jednej strony siłę i trwałość 13-litrowych silników, z drugiej zaś kilkudziesięcioletnie doświadczenie Renault Trucks w budowie samochodów ciężkich. To nie ma być zwykły "wół" roboczy - liczą się detale. Pod światłami, na stopniach dodano czerwone akcenty. Na osłonie chłodnicy i drzwiach umieszczono napis T Robust 13L. Wewnątrz widzimy stonowana tapicerkę, a deska rozdzielcza ma karbonowe wykończenia.

Tabliczka z napisem T Robust 13L została zamontowana nad leżanką, aby była widoczna również z zewnątrz. Fotele pokryto oddychającymi pokrowcami z wzorem 3D i wyszyto na nich nazwę serii specjalnej. Dywaniki podłogowe również noszą cech edycji specjalnej T Robust 13L. Podobnie jak na zewnątrz, wewnątrz kabiny dodano eleganckie czerwone akcenty.

Specjalna edycja Renault Trucks jest wyposażona w silnik DTI 13, Euro VI d, znany ze swojej niezawodności, mocy i wydajnego momentu obrotowego. Ten 13-litrowy silnik został zaprojektowany do przejechania ponad miliona kilometrów.

Projekt T Robust 13L został wykonany w używanej ciężarówce, która została wybrana, przygotowana i przerobiona przez ekspertów z Centrum Samochodów Używanych Renault Trucks. Jednak Renault Trucks T Robust 13L korzysta z tego samego poziomu wsparcia, co nowy pojazd. Jest dostarczany z gwarancją producenta Selection na 3 lata lub milion kilometrów oraz umową Excellence Predict, która obejmuje umowę serwisową na części zużywające się i połączoną usługę, aby zapobiec nieprzewidzianym przestojom.

Działalność związana z używanymi pojazdami jest częścią globalnego podejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym zainicjowanego przez Renault Trucks. Producent pracuje nad wydłużeniem żywotności swoich samochodów ciężarowych, zaprojektowanych tak, aby służyły przez długie lata.

 

Przeczytaj też:
Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Indeka odbiera kolejne Renault Trucks

Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

Grupa Wielton przejmuje hiszpańskiego producenta naczep Guillén

Grupa Wielton przejęła 80% udziałów w hiszpańskiej firmie Guillén Desarrollos Industriales S.L., będącej producentem naczep i przyczep o ponad 125-letniej historii. Przejęcie nastąpiło za kwotę 4,6 mln EUR, przy czym wartość ostateczna będzie znana po dokonaniu audytu wyników rocznych spółki. Przejęcie pozostałych 20% udziałów planowane jest w 2026 roku w modelu earn-out, w którym cena będzie oparta o zysk EBITDA wypracowany w 2025 roku.

Wyszukiwarka

Informacje