Krone 25-Years-Edition - specjalna jubileuszowa wersja naczepy chłodni

Naczepa chłodnia Krone

Firma Krone wprowadziła na rynek swoją pierwszą naczepę chłodnię w 1996 roku. Aby uczcić 25-lecie modelu Cool Liner, wprowadzono na rynek Edycję 25-letnią.

 

W połowie lat 90., otwierając nowe rynki i rozszerzając swoje portfolio produktów, Krone zainteresowało się rynkiem chłodni i naczep skrzyniowych, których nie było w asortymencie niemieckiego producenta. Punktem wyjścia do rozszerzenia programu był rok 1996, kiedy to firma Krone wprowadziła pierwszą naczepę chłodnię pod nazwą Krone-Wabash. Tłem była współpraca z największym na świecie producentem naczep Wabash z Lafayette, Indiana (USA), która dostarczyła chłodnie do Niemiec.

Kiedy import nie był już opłacalny z powodu niekorzystnego kursu walut, Krone przejęło produkcję od czołowego skandynawskiego producenta Norfrig A / S
(Dania), który zatrudniał prawie 200 pracowników, w kwietniu 2000 r. fabryka w Hvam została rozbudowana i zmodernizowana poprzez inwestycje na ponad 7 milionów ( w przeliczeniu na euro), zwiększając wydajność do 3000 sztuk w 2004 roku. Odnotowano wówczas czterokrotny wzrost obrotów. Krone wprowadziło na rynek model Cool Liner z wierzchnimi panelami GRP.

Ze względu na rosnące międzynarodowe zapotrzebowanie na chłodnie Cool Liner oraz ograniczoną zdolność produkcyjną (3000 jednostek w Hvam), Krone
postanowiło zbudować zupełnie nową linię produkcyjną w Lübtheen (Niemcy). W 2007 roku ruszył najnowocześniejszy na świecie, w pełni zautomatyzowany,
zakład produkcji naczep chłodniczych. O rocznej wydajności ok. 10000 jednostek. Od 2016 r., w wyniku połączenia kilka firm, zakład w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jest częścią Grupy Krone Nutzfahrzeug.

Sprawdzona koncepcja naczepy chłodniczej jest stale rozwijany technologicznie. W 2014 roku Krone wprowadziło własną oś Krone Trailer dla naczepy Cool Liner.
W roku, 2019, Krone zaprezentowało nowy agregat chłodniczy Celsineo - technologiczną nowość dla modeli Cool Liner - innowacyjny, modułowy agregat chłodniczy zaprojektowany we współpracy z Liebherr.

W jubileuszowym roku 2021 pojawia się na rynku naczepa Krone Cool Liner 25-Years Edition. Naczepa zawiera obszerny pakiet wyposażenia, m.in.: system telematyczny, innowacyjną koncepcję oświetlenia, nową zoptymalizowaną uszczelkę drzwi, nowy zestaw ochrony przed uderzeniami oraz wyposażenie dodatkowe.

Przeczytaj też:
Naczepy Krone we flocie Scania demo

Centrum testowo-demonstracyjne Scania znajduje się w pobliżu Södertälje, tam też znajduje się siedziba szwedzkiego producenta ciężarówek
i fabryka ciężarówek.

Firma Kässbohrer Polska nawiązała partnerstwo z firmą P.U.H Lipiński Transport

Firma naczepowa Kässbohrer nawiązała nowe partnerstwo z firmą P.U.H Lipinski Transport i sprzedała 15 naczep Mega Curtainsider.

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Co słychać w naczepach...

Marzec 2021 r. to kolejny dziesiąty już miesiąc z rzędu kiedy rynek tych pojazdów rośnie r/r. Tempo wzrostu wyniosło 138,3% i w dużej części jest to efekt niskiej sprzedaży z ub.r.

 

Producent naczep firma Wielton rozszerza działalność w Niemczech

Wielton S.A., producent naczep, przyczep i zabudów Wielton, który na rynku niemieckim działa od 2017 r. zdecydował rozwinąć swoją działalność.

 

Bezpłatna inteligentna aplikacja do pozycjonowania czujnika opon w naczepach Schmitz Cargobull

Aplikacja TrailerConnect do konfiguracji i zarządzania zainstalowanymi czujnikami opon przyczepy Schmitz Cargobull jest bezpłatna..

Firma Koegel przedstawia nową generację innowacyjnych rozwiązań transportowych Kögel Mega Lightplus

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia i niewielkiej masie własnej Kögel Mega Lightplus można dostosować do wymagań wielu ładunków.

 

Alltrucks obsłuży naczepy Krone w całej Europie

Alltrucks Truck & Trailer Service oraz KRONE - jeden z czołowych światowych producentów naczep - rozpoczęły współpracę.

Krone Smart Collect - telematyka dla nadwozi wymiennych

Firma Krone opracowała nową wersję jednostki telematycznej Krone Smart Collect. Znajdą one zastosowanie, przede wszystkim w nadwoziach wymiennych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL