TruckStore w Komornikach z nowym obiektem sprzedaży używanych ciężarówek

TruckStore Komorniki

TruckStore – należąca do Daimler AG europejska sieć sprzedaży używanych samochodów ciężarowych znajduje się w Polsce w dwóch lokalizacjach: podwarszawskim Nadarzynie oraz w Komornikach koło Poznania.

 

W 2017 roku powstała nowoczesna siedziba TruckStore pod Warszawą przy trasie S8. W sierpniu 2020 roku tej samej klasy obiekt zaczął obsługiwać klientów w Komornikach, niemal tuż przy autostradzie A2.

Budowa nowego budynku, łączącego nowoczesną powierzchnię biurową oraz halę serwisową, trwała od września 2019 roku. Inwestycja została niezwykle sprawnie zrealizowana w ciągu 11 miesięcy, kosztem 1 mln euro.

- Przez ponad 10 lat, od momentu zakupu działki, na której stoi nasz nowy budynek, sprzedawaliśmy tu samochody używane w prowizorycznym obiekcie. Jednak po 10 latach to rozwiązanie już nie było ani rozsądne, ani zgodne ze standardami marki, którą reprezentujemy, czy wreszcie z oczekiwaniami naszych klientów. Tymczasowy obiekt nie spełniał już swoich zadań - trzeba było go albo wymienić na większy i nowy, albo podjąć decyzję o budowie docelowego budynku, którego powstanie uniemożliwił w 2008 kryzys gospodarczy - mówi Łukasz Wojnar, zarządzający sprzedażą pojazdów używanych pod nazwą handlową TruckStore w Mercedes-Benz Trucks Polska.

Symboliczne wbicie łopaty na liczącej 1,62 h działce miało miejsce we wrześniu 2019 roku, a już w sierpniu 2020 roku gotowy budynek mógł przyjąć pierwszych klientów. Obiekt w Komornikach jest lustrzanym odbiciem tego w Nadarzynie, tylko w mniejszej skali, bo podwarszawski punkt pełni także funkcję centrali administracyjnej. Poza tym, z czysto pragmatycznych powodów, w Komornikach jest mniejsza hala serwisowa, ponieważ niecały kilometr stąd działa autoryzowany serwis MB Poznań.

 

Przeczytaj też:
Od nowego roku seryjny Mercedes-Benz eActros i Econic

Jedną z zaprezentowanych nowości jest przedseryjny prototyp eActrosa z elektrycznym napędem akumulatorowym, przeznaczonego do ciężkiego transportu dystrybucyjnego.

 

Dygitalizacja na budowie - czyli nowy Mercedes-Benz Arocs

Wyposażony w system Predictive Powertrain Control (PPC) najnowszej generacji, asystenta martwego pola i Active Brake Assist, a także we wchodzące na rynek MirrorCam, Multimedia Cockpit oraz platformę łączności sieciowej Truck Data Center (TDC) - oto nowy Mercedes Arocs.

 

Nowości 2021 w pojazdach Mercedes-Benz Trucks

Systemy, które będą dostępne w nowych Mercedesach Actrosach od czerwca 2021 roku to: Active Sideguard Assist ze zautomatyzowaną funkcją hamowania oraz Active Drive Assist 2 ze zautomatyzowaną funkcją awaryjnego zatrzymania pojazdu.

 

Mercedes-Benz Actros F dostępny już od 2021 roku

Od stycznia 2021 roku Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek Actrosa F – model zaprojektowany pod kątem najwyższej funkcjonalności, który będzie dostępny w 24 krajach Unii Europejskiej i wybranych krajach spoza Unii.

 

Nowy Mercedes Actros SLT MirrorCam

W ubiegłym miesiącu do floty firmy Braanker Logistics z Alblasserdam (Holandia) dołaczył Nowy Mercedes-Benz Actros SLT.

 

Daimler Trucks zaprezentował elektryczną autonomiczną śmieciarkę

Fuso, japońska spółka należąca do Daimler Trucks zajmująca się pojazdami użytkowymi, zaprezentowała Fuso eCanter SensorCollect.

 

Mercedes-Benz dostarczył sto nowych Actrosów przez internet

Sto nowych Mercedesów Actrosów zostało sprzedanych przez Mercedes-Benz Trucks, firmie transportowej Contatto, przewoźnikowi specjalizującemu się w transporcie ładunków chemicznych i paliw. Ciekawostką jest, że negocjacje handlowe odbywały się całkowicie za pomocą wirtualnych narzędzi.

 

Mercedes Unimog do pracy i na wakacje

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma "Off Road" już po raz szesnasty z rzędu wybrali Unimoga najlepszym pojazdem terenowym roku w kategorii samochodów specjalnych.

 

Daimler Truck przyspiesza wdrożenie produkcji seryjnej ogniw paliwowych

W ciągu ostatnich dziesięciu lat inżynierowie koncernu Daimler zgromadzili już ogromne know-how w tej dziedzinie oraz opracowali metody i procesy produkcji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL