Renault Trucks wznawia produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych

Renault Trucks elektryczny

Fabryka francuskiego producenta elektrycznych ciężarówek w Blainville-sur-Orne wraca do dawnej zdolności produkcyjnej.

 

Odpowiedzialny za montaż nowych pojazdów elektrycznych (model 16-tonowy i model 26-tonowy), zakład zatrudniający 1650 pracowników i 300 pracowników tymczasowych, został zamknięty 17 marca i przerwa trwała aż do 28 maja. Działający od 1957 r. Zakład Blainville-sur-Orne koło Caen (Calvados) specjalizuje się w produkcji pojazdów o średnim tonażu. Każdego dnia montuje się tam 70 ciężarówek dystrybucyjnych.

W fabryce w Normandii budynek o powierzchni 1800 m2 został specjalnie przeznaczony do operacji technicznych związanych z pojazdami elektrycznymi, w tym jest pomieszczenie z kontrolowaną temperaturą do przechowywania akumulatorów. W sumie do wyprodukowania nowych pojazdów potrzeba około pięćdziesięciu godzin pracy.

Wśród klientów Renault Trucks, jest grupa Delanchy z siedzibą w Manche specjalizująca się w transporcie i logistyce szybko psujących się artykułów spożywczych w kontrolowanej temperaturze. Przewoźnik zakupił, w lipcu 2020 r. pierwszy wyprodukowany, po przerwie, model elektryczny Renault Trucks.

 

 

Przeczytaj też:
Renault Trucks oficjalnie na rzepaku

Renault Trucks i Oleo100 rozpoczynają współpracę mającą na celu ułatwienie dostępu do zrównoważonego paliwa alternatywnego flotom pojazdów ciężkich.

 

Ciężarówki Renault Trucks w obiegu zamkniętym - nowy projekt producenta samochodów

Renault Trucks przyspiesza przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym w celu recyklingu i ponownego użycia części do samochodów ciężarowych.

 

Kolejne skutki kryzysu. Renault Trucks zmniejszy zatrudnienie o 463 stanowiska pracy

Renault Trucks, spółka zależna od Volvo Trucks, nie oparła się recesji w branży motoryzacyjnej. Po tym jak Volvo Trucks ogłosiło redukcję około 4000 miejsc pracy, Renault Trucks musi zwolnić przeszło 400 etatów.

 

Nowe Renault Trucks T dla firmy Fulimpex. Do końca roku we flocie przewoźnika będzie 66 renówek

To realizacja pierwszej części kontraktu. Pomorski przewoźnik odbierze w tym roku jeszcze 30 takich pojazdów.

 

Wirtualny sprzedawca Renault Trucks

Renault Trucks staje się cyfrowe! W związku z sytuacją Covid-19 Renault Trucks Szwajcaria oferuje swoim klientom dostęp do ofert pojazdów drogą wyłącznie cyfrową.

 

Renault Trucks bliżej kierowców ciężarówek i nie tylko

Wsparcie Renault Trucks nie rozróżnia granic ani marek ciężarówek. Zgodnie z mottem Drivers are Heroes producent ciężarówek uruchomił inicjatywy wsparcia we wszystkich obszarach, w których działa.

 

Renault Trucks podpisało historyczną umowę z grupą Carlsberg. Elektryczne ciężarówki będą rozwozić piwo

Dwadzieścia elektrycznych Renault D Wide ZE przekaże Renault Trucks dla browaru Feldschlösschen w Rheinfelden w Szwajcarii.

 

Zaskakująca decyzja zarządu Renault Trucks. To mały gest, ale piękny symbol

W połowie marca Renault Trucks ogłosiło zamknięcie "do odwołania" czterech francuskich zakładów produkcyjnych, które zatrudniają 4500 osób.

 

Renault Trucks wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj kontraktów serwisowych

Kontrakty Start&Drive Excellence Predict skracają czas przestojów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL