CETM wzywa Rząd do zniesienia opłat drogowych dla ciężarówek

Propozycja zniesienia opłat drogowych w Hiszpanii

CETM prosi o nie zamykanie stacji paliw i restauracji w miejscach odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

W związku z panującym chaosem wywołanym koronawirusem, hiszpańskie Stowarzyszenie Transportu Towarowego (CETM), wystosowało petycję do krajowego Rządu o zniesienie opłat drogowych dla samochodów ciężarowych.

Petycja do hiszpańskiego Rządu

W swoim apelu, CETM zwraca się także o nieprzerwane świadczenie usług dla kierowców ciężarówek, takich podmiotów jak stacje benzynowe czy przyautostradowe restauracje.

Przedtawiciele CETM, stwierdzili m. in.:- Drogowy transport towarowy ma również swój własny stan alarmowy. Ubolewamy nad faktem, że wiele stacji paliw, miejsc odpoczynku i centrów logistycznych, zamknęły swoje obiekty dla kierowców samochodów ciężarowych w tych trudnych, kryzysowych czasach.

Domagamy się również, aby Rząd wyjaśnił chaos i brak koordynacji, która panuje wokół warsztatów naprawy pojazdów ciężarowych oraz tych, którzy dostarczają części zamienne. Naszym zdaniem absolutnie niezbędne jest, aby ci, którzy mogą zagwarantować naprawy naszych pojazdów w obecnej sytuacji awaryjnej, współpracowali w ten sposób, aby działalność transportu drogowego się nie zatrzymała.

Wreszcie, uważamy, że Rząd Hiszpanii powinien zawiesić opłaty za przejazdy autostradami, ułatwiając w ten sposób pracę naszym firmom i kierowcom, którzy poświęcają się bardziej niż kiedykolwiek, aby przyczynić się do normalności, której społeczeństwo tak bardzo wymaga w obecnym czasie.

Przeczytaj też:
Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w Polsce odnotowały rekordowy spadek

Do recesji na rynku transportowym dołączy jeszcze brak nowych pojazdów oraz złe nastroje społeczne przedsiębiorców.

 

Holandia przedłużyła zwolnienia kierowców ciężarówek i okresy odpoczynku

Holandia przedłużyła zwolnienia kierowców ciężarówek i okresy odpoczynku z niektórych przewozów towarów do 1 czerwca br.

Kierowca, transport, przewoźnik i koronawirus

Kiedy nagle kierowca transportu dalekobieżnego staje się "bohaterami codziennego życia", wszyscy myślą że jego życie jest teraz lepsze.

 

Pracujące sieci serwisowe poszczególnych marek ciężarówek. Nie powinno być problemu z serwisem samochodów

Producenci pojazdów ciężarowych postanowili utrzymać sieci serwisowe otwarte.

 

Saksonia zniesie zakaz prowadzenia ciężarówek w niedziele i święta do końca maja

- W czasie pandemii ważne jest, aby ruch towarowy przebiegał sprawnie - powiedział w piątek niemiecki minister transportu Martin Dulig.

 

Miły gest w stronę kierowców ciężarówek. Wydano im ciepłe posiłki.

W niedzielę (5 kwietnia 2020 r.) mieszkańcy miejscowości Mönchengladbach podziękowali kierowcom ciężarówek za ich pracę.

 

Niemcy liberalizują zakazy dla kierowców długich ciężarówek. Sieć tras znacznie się poszerzyła

Cyfrowa mapa przeglądowa jest teraz dostępna na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Transportu (BMVI), która zawiera informacje o sieci dróg dopuszczonych do użytku z długimi zestawami ciężarowymi 17,80 i 25,25 m. W czwartek ogłosiło to BMVI.

 

Waberer's ogranicza swoje usługi transportowe

Unieruchomiona flota firmy Weberer's.

 

ELVIS żąda zawieszenia opłat za samochody ciężarowe

ELVIS wspiera firmy transportowe.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL