Nowa flota ciężarówek MAN do obsługi autostrady A94

MAN TGS używane

W dniu 1 października 2019 r. został oddany do użytku 33 kilometrowy odcinek autostrady A94 między Pastetten a Heldenstein, skróci to czas przejazdu z Monachium do Pasawy.

 

Isentalautobahn Services GmbH & Co. KG przejmuje zarządzanie na 77 kilometrowym odcinku autostrady A94 . W tym celu nie tylko utworzono nowy obwód utrzymania autostrady w Ampfing (w dzielnicy Mühldorf am Inn), lecz również zakupiono nową flotę pojazdów. Trzon jej stanowią komunalne ciężarówki MAN serii TGS, pozostałe maszyny to uniwersalne pojazdy innych marek oraz kilka samochodów dostawczych.

Ciężarówki MAN TGS wyposażono zgodnie z potrzebami branży

Zakup pojazdów poprzedzony był intensywnymi analizami mającymi na celu ustalenie w jaki sposób koncepcja pojazdu będzie musiała zostać dostosowana do konkretnych prac. W skład floty Isentalautobahn Services pracującej na autostradzie A94 wchodzi 5 ciężarówek MAN TGS, są to 3 maszyny trzyosiowe oraz 2 czteroosiowe o tej samej konstrukcji. Wszystkie zostały zakupione z nadwoziami marki Aebi Schmidt Deutschland, która ściśle współpracuje z MAN Truck & Bus Deutschland:

- MAN TGS 28.420 6x4-4 BL z systemem mocowania wymiennych nadwozi Twistlock przeznaczony do pracy ze sprzętem do zimowego utrzymania dróg
- MAN TGS 26.440 6x4-4 BL z systemem mocowania wymiennych nadwozi Twistlock przeznaczony do pracy z nadwoziami typu wywrotka z HDS lub posypywarka wilgotnej soli
- MAN TGS 28.420 6x4-4 BL z nadwoziem typu bramowiec
- MAN TGS 35.420 8x4H-6 BL z systemem mocowania wymiennych nadwozi Twistlock przeznaczony do pracy z nadwoziami typu posypywarka wilgotnej soli i polewaczka (dwie identyczne maszyny).

Aby ciężarówki, jak najlepiej sprawdzały się w zimowych zadaniach, MAN fabrycznie wyposażył je w obrotowe sygnalizatory z kloszami w kolorze bursztynowym, reflektory oraz hydrauliczne fanfary montowane na dachu szoferki M, a także przednią płytę montażową dla pługa i podniesionego oświetlenia. Aebi Schmidt wyposażył również wszystkie pojazdy w specjalny układ hydrauliczny z funkcją wykrywania obciążenia, pozwalający korzystać z każdego osprzętu urządzeń w okresie letnim i zimowym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL