Waberer's anulował zakup 300 ciężarówek i redukuje zatrudnienie wśród kierowców

Waberer's DAF

Firma transportowa ogłosiła znaczne cięcie wydatków.

 

W 2018 roku Waberer's odnotował stratę w wysokości 13,9 mln euro. Już anulowano zamówienie na 300 ciężarówek i zaczęto zmniejszać zatrudnienie, głównie wśród kierowców. Głównym składnikiem, który miał wpływ na niekorzystny wynik finansowy spółki był wzrost kosztów paliwa (125) oraz wynagrodzenia pracowników.

Zakup nowych ciężarówek wstrzymany

Firma ogłosiła plan oszczędnościowy i zaczęło wprowadzać go w życie. Na "pierwszy ogień" poszło wstrzymanie zakupu nowych samochodów ciężarowych. Anulowanie zakupu ciężarówek to krok w stronę redukcji floty, co wiąże się również z ograniczeniem zatrudnienia kierowców. Ponadto firma chce obniżyć koszty paliwa. Wydaje się również, że Waberer's chce zoptymalizować swoje trasy, głównie w Europie Południowej.

Na początku tego roku nastąpiła zmiana dyrektora generalnego firmy Ferenc Lajko. Jego następcą został Robert Ziegler. Przedstawił on nową strategię mającą na celu powrót do rentowności.

Duża firma transportowa mniej elastyczna na rynku

Prezes Ziegler uważa, że ​​firma musi być bardziej elastyczna i lepiej reagować na potrzeby klienta i zmiany na rynku. W czwartym kwartale ubiegłego roku Waberer's musiał poradzić sobie ze spadkiem popytu, częściowo z powodu spowolnienia wzrostu gospodarczego na kilku głównych rynkach europejskich. Przyczynił się do tego również szereg zakłóceń w produkcji w sektorze motoryzacyjnym, podobnie jak stosunkowo słaby sektor detaliczny.

Według Zieglera stawki na europejskim rynku transportu drogowego były średnio o 6% niższe w ubiegłym roku niż w roku poprzednim. Taryfy i marże w transporcie drogowym są od pewnego czasu pod presją różnych czynników społeczno-ekonomicznych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL