Adaptacje wnętrz samochodów dostawczych również na miejscu u klienta

GEFCO adaptacja samochodów dostawczych

GEFCO- adaptacje pojazdów gotowych szyte na miarę.

 

Adaptacje pojazdów dostawczych to profesjonalne usługi, które podnoszą wartość użytkową samochodów. Lista modyfikacji przestrzeni ładunkowej oraz samego auta jest niemal nieskończona. Właśnie dlatego takie usługi można śmiało nazwać szytymi na miarę. Czy są dla każdego? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy? Odpowiedź w tekście poniżej.

GEFCO Polska z usługą przebudowy aut dostawczych

Transformacje wnętrz samochodów użytkowych powstają na indywidualne życzenie klienta i obejmują pełną gamę modyfikacji zgodnych z przyszłym przeznaczeniem pojazdu. Tego typu usługi są oferowane zarówno przez autoryzowanych dilerów jako opcja dodatkowa przy zakupie pojazdu z salonu, jak również przez niezależnych wykonawców. Jedną z firm realizujących adaptacje na zlecenie między innymi importerów i dilerów jest GEFCO Polska. Ten europejski lider logistyki dla branży motoryzacyjnej specjalizujący się w rozwiązaniach zintegrowanych wykonuje zarówno duże zamówienia na transformację kilkuset samochodów, jak również modyfikacje kilku aut dla firm rodzinnych.

Wśród najczęściej wykonywanych adaptacji są zabezpieczenia wnętrz samochodów użytkowych. Rekomendowane są one szczególnie w przypadku firm remontowo-montażowych, ponieważ wpływają na mniejsze zużycie pojazdu w trakcie jego użytkowania. Rodzaj materiałów wykorzystywanych do zabezpieczenia jest bardzo różnorodny i zależy w głównej mierze od indywidualnych wymagań. Dzięki dużemu doświadczeniu w realizacji tego typu zleceń specjaliści GEFCO Polska są w stanie zarekomendować najbardziej optymalne rozwiązanie. Może to być zarówno przycinana na wymiar tradycyjna sklejka drewniana, jak również okładzina o strukturze plastra miodu czy sklejka wodoodporna i antypoślizgowa.

Inną grupę adaptacji stanowią zabudowy kontenerowe, zabudowy skrzyniowe z plandeką lub bez, a także montaż dodatkowego sprzętu takiego jak windy załadowcze-wyładowcze, żurawie HDS czy instalacja ogrzewania postojowego. Adaptacje wykonywane na zamówienie klienta mogą być też bardziej złożone. Takim przykładem jest chociażby aranżacja całej przestrzeni ładunkowej samochodu służącego do różnego typu prac serwisowych. W takich przypadkach montowane są półki czy szafki narzędziowe, w których można bezpiecznie przechowywać i transportować sprzęt wykorzystywany do zleceń w terenie.

Warto pamiętać, że adaptacje wykonywane zgodnie ze standardami producenta przez firmy posiadające homologację – tak jak to jest w przypadku GEFCO – pozwalają właścicielowi pojazdu zachować pełne prawa gwarancyjne pomimo ingerencji na przykład w konstrukcję auta. Właśnie dlatego autoryzowani dilerzy wybierają takie firmy jako swoich podwykonawców. GEFCO Polska oferuje adaptacje aut wykonywane właśnie zgodnie ze standardami producentów jako wartość dodaną do usług transportowych i magazynowania pojazdów. Dzięki temu importerzy i dilerzy otrzymują kompleksową usługę. Przykładem takiej realizacji jest zlecenie na 500 samochodów, które zostały najpierw dostarczone przez GEFCO do Polski, a następnie na firmowym placu składowania pojazdów otrzymały podstawowe wyposażenie, specjalistyczną zabudowę powierzchni ładunkowej oraz obklejenie, a w ostatnim etapie zostały dostarczone przez GEFCO bezpośrednio do poszczególnych oddziałów zamawiającego.

Niektóre firmy wykonujące transformacje oferują również usługi "u klienta". Są to najczęściej niewielkie adaptacje polegające na montażu haków holowniczych, szafek narzędziowych czy zabezpieczeniu sklejką przestrzeni ładunkowej.
– W 2018 r. do naszej floty wprowadziliśmy mobilny serwis, który jest w stanie przyjechać we wskazane miejsce, gdzie nasi specjaliści w kilka godzin realizują zlecenie. Takiego wsparcia wymagają obecnie sieci dilerskie, aby móc wykonywać część modyfikacji u siebie jeszcze przed wydaniem pojazdu. Dziennie nasza ekipa realizuje średnio 1-2 adaptacje w terenie - mówi Adam Wielgus, Kierownik Centrum Samochodowego GEFCO Polska, Oddział Warszawa - Łajski.
Zleceń jest na tyle dużo, że firma planuje w najbliższym czasie powiększenie floty serwisów mobilnych. Inną nowością, jaką właśnie wprowadza GEFCO Polska, jest izotermiczne zabezpieczenie wnętrz. Taka transformacja będzie oferowana również w opcji z agregatem, co zapewni lepsze warunki chłodnicze w przypadku transportu żywności czy innych towarów wrażliwych na wysokie temperatury.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL