Renault Trucks D także w wersji gazowej

Renault Trucks D 2019

Nowe wersje Renault Trucks D charakteryzuje lepsza aerodynamika i nowe silniki.

 

Renault Trucks prezentuje pojazdy dystrybucyjne Renault Trucks D oraz D Wide w wersji 2019. Najważniejsze są oczywiście zmodernizowane jednostki napędowe Euro 6d oraz poprawiona aerodynamika kabiny ciężarówki. Nowe wyposażenie i lepszy silnik zapewnia niższe zużycie paliwa nawet do 7% w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów.

Renault Trucks D 2019

Silniki DTI 5, DTI 8 i DTI 11 są zgodne z wymogami normy Euro 6d, która zacznie obowiązywać producentów samochodów ciężarowych od 1 września 2019 r. Modele Renault Trucks D i D Wide zostały także wyposażone w filtr cząstek stałych nowej generacji.

Aby zoptymalizować zużycie paliwa, silniki DTI 5 i DTI 8 mają nowe oprogramowanie. Przeprojektowano osprzęt silnika - Renault Trucks D i D Wide wyposażono także w nową chłodnicę oleju i pompę wody o niskim przepływie.

Renault Trucks D 2019 - bardziej aerodynamicznie

Niedawno zakończony projekt badawczy Renault Trucks - Urban Lab 2 dowiódł, że optymalizacja aerodynamiki jest jednym z kluczowych aspektów w pojeździe ciężarowym, który może zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 w pojazdach dystrybucyjnych, szczególnie w środowiskach podmiejskich.

Dlatego też zoptymalizowano aerodynamikę Renault Trucks D i D Wide. W wersji 2019 zostały one wyposażone w nowe deflektory boczne, a także w nowy, regulowany spojler dachowy, który można dostosować do każdego rodzaju nadwozia dzięki 12 pozycjom ustawienia.

Renault Trucks D 2019 - wygodniejsza praca dla kierowcy

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy, Renault Trucks D i D Wide w wersji 2019 zostały wyposażone w nowe systemy wspomagające codzienną pracę kierowcy. Zamontowany adaptacyjny tempomat (ACC) automatycznie utrzymuje minimalną odległość za pojazdem. Dzięki temu jazda staje się bardziej płynną, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, ale również zmniejsza się zmęczenie kierowcy. Kolejną nową funkcją zintegrowaną w tempomacie jest regulowany ogranicznik prędkości (ASL). Połączenie tych udoskonaleń oraz nowego wyposażenia obniży zużycie paliwa o 7%.


Renault Trucks D i D Wide 2019 są już dostępne w sprzedaży. Są w pełni przygotowane do stosowania biopaliwa (do 100%) oraz dostępne w wersji napędzanej sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL