Renault Trucks E-Tech Nowy Master

Nowa generacja Renault Master pojawi się w 2024 roku

W 2024 r. Renault Trucks wprowadzi na rynek nową generację pojazdów dostawczych – Renault Trucks Master Red EDITION.

Renault Master Red EDITION będzie dostępny w wersji elektrycznej oraz spalinowej.
Wersje elektryczne z akumulatorami o pojemności 40 kWh lub 87 kWh pozwalają osiągnąć zasięg do 410 km wg cyklu WLTP.
Pojazdy w wersjach spalinowych są bardziej wydajne dzięki nowej rodzinie silnikowej, oferującej znacznie zmniejszoną emisję CO2 i moc od 150 do 170 KM oraz nowej automatycznej, dziewięciobiegowej skrzyni.

Renault Master 2024 wyróżnia wyjątkowa adaptowalność i liczne możliwości personalizacji. W ofercie fabrycznej, pojazd jest dostępny jako wywrotka, kontener lub furgon do wielu zastosowań. Renault Trucks oferuje również szeroki zakres dodatkowego wyposażenia, aby móc sprostać wymaganiom każdej branży.

Red EDITION dostępny jest w pięciu wersjach : podwozie z kabiną (L2, L3), platforma (L2, L3), furgon (L2H2, L3H2), furgon w wersji brygadowej z dodatkowymi miejscami siedzącymi (L2H2, L3H2) do przewozu osób. Pojazd jest fabrycznie dostosowany (mechanicznie i elektrycznie) do łatwiejszego montażu zabudów i osprzętu.

Dodatkowo, Renault Trucks wprowadza cztery opcjonalne pakiety:
- Pakiet „Dostawa”: dla ułatwienia operacji związanych z dostawami,
- Pakiet „Asystent parkowania”: ułatwiający manewrowanie w centrach miast,
- Pakiet „Ładowność”: mający na celu zoptymalizowanie przestrzeni ładunkowej,
- Pakiet „Wspomaganie kierowcy”: zmierzający do maksymalizacji bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i innych użytkowników dróg.

Renault Trucks Master Red EDITION i Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION w standardzie wyposażenie są w wyjątkowe rozwiązania zwiększające komfort jazdy, takie jak: deska rozdzielcza zwrócona do kierowcy, dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, ładowarka indukcyjna i bezprzewodową kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto, dostęp do usług Google, automatyczną klimatyzację i dużą przestrzeń schowków. W aucie w standardzie znajdziemy cyfrowy zestaw wskaźników.

Ponadto zaawansowane nowe systemy wspomagania kierowcy (ADAS) zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Najnowszy model Renault Trucks Master Red EDITION jest wyposażony w adaptacyjny tempomat i ogranicznik prędkości, czujniki parkowania (tylne, przednie i boczne) z kamerą cofania, asystenta pasa ruchu, system ostrzegania o martwym polu i system rozpoznawania znaków drogowych. Dzięki zmniejszonemu promieniowi skrętu Renault Trucks Master Red EDITION oferuje optymalną zwrotność, ułatwiając manewrowanie w ciasnych przestrzeniach centrów miast.

Nowego Mastera wyróżniają charakterystyczne dla marki elementy stylizacyjne. Po pierwsze, osłona chłodnicy została ozdobiona czerwonym paskiem. Na błotnikach znajdują się oznaczenia Red EDITION, a z tyłu pojazdu umieszczono charakterystyczną dla ciężarówek Renault Trucks tabliczkę. Charakterystyczne czerwone pasy bezpieczeństwa oraz nowe obicia foteli i dywaniki podłogowe nadają wyjątkowego wyglądu.
Producent zapowiada również pełna kontrole nad pojazdem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Dane techniczne Renault Trucks E-Tech Master RED Edition:
- Masa całkowita pojazdu: do 4 t
- Ładowność: do 1600 kg (podwozie z kabiną 3,5 t bez zabudowy)
- Pojemność ładowni: do 5 europalet
- Silnik elektryczny: Moc maksymalna: 105 kW / Maksymalny moment obrotowy: 300 Nm
- Akumulatory: do 87 kWh
- Zasięg: do 400 km przy maksymalnej prędkości 90 km/h
- Czas ładowania: od 15% do 80% w 40 minut (130 kWh)
- Maksymalna masa przyczepy: 2,5 t

Przeczytaj też:
Volkswagen Crafter model 2024 Już za kilka tygodni na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
Rozpoczęcie sprzedaży nowego eSprintera i Sprintera Mercedes-Benz eSprinter o zasięgu do 440 kilometrów.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
Zmiany w dystrybucyjnych Renault Trucks Renault Trucks przedstawia nową odsłonę swoich miejskich i podmiejskich samochodów ciężarowych, w tym specjalne rozwiązania dla modeli elektrycznych.
Janusz Buława nowym prezesem Renault Trucks Polska Z dniem 1 października 2023 r. Janusz Buława obejmie stanowisko prezesa Renault Trucks w Polsce.
VW Crafter o numerze 500 000 W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE.
Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce samochodów dostawczych w Gliwicach Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.
Samochody na wynajem - koszty Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Czym charakteryzuje się ta forma finansowania i dlaczego stanowi realną konkurencję dla leasingu, czy zakupu auta za gotówkę? Posiadanie fabrycznie nowego samochodu to marzenie niejednego z kierowców. Z wynajmem długoterminowym to marzenie można spełnić prosto i bezpiecznie, sprawdźmy jak.