Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Renault T używane

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

 

Maszyny będą wykorzystywane do obsługi wrażliwych na czas operacji między przybrzeżną wioską na półwyspie Cowal a Larkhall, skąd ryby trafiają do dalszych miejsc docelowych w Wielkiej Brytanii, Europie i na całym świecie.
Nowe ciężarówki Renault z silnikami DTI 13 o układzie osi 6×2 ze środkową osią pchaną, zostały dostarczone przez Renault Trucks Scotland. Obie maszyny są objęte pełną dwuletnią umową w zakresie napraw i konserwacji, która będzie realizowana za pośrednictwem Renault Trucks Financial Services. - Serwis i wsparcie były głównymi powodami naszego powrotu do Renault Trucks ─ podsumowuje kierownik operacyjny Inverdell Ltd, Catherine Pearman-Whyte.


Catherine jako kierowca jednej z nowych ciężarówek wyjaśnia, że poziom komfortu był także bardzo istotny, a model T High uzyskał wysokie noty za jazdę i prowadzenie. - Jak na tak dużą kabinę, T High prowadzi się świetnie. Wyższa pozycja zapewnia doskonałe pole widzenia i responsywność - dodaje Catherine.

Malownicza trasa, którą pokonują ciężarówki Inverdell, obejmuje jedną z najbardziej niesławnych dróg w Szkocji, odcinek A83. Oba ciągniki siodłowe wyposażono w wiele dodatków, takich jak montowane na dachu podwójne fanfary pneumatyczne, klimatyzowane fotele pneumatyczne kierowcy i pasażera. Pod dolną leżanką umieszczono cichą 40-litrową lodówkę, a górna leżanka Ultimate może zostać przekształcona w schowek. Na wyposażeniu znalazły się również przeznaczony dla pojazdów ciężarowych system nawigacji ROADPAD+ oraz montowany na desce rozdzielczej 7-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zastosowano zwalniacz Renault Optibrake i adaptacyjny tempomat (ACC).

Warunki pogodowe i drogowe mogą ulec zmianie, lecz trasa jest zawsze taka sama. - Ponieważ zakres pracy się nie zmienia, możemy szybciej analizować poziom zużycia paliwa w porównaniu do flot wykonujących bardziej zróżnicowane zadania. Na podstawie tego uważamy, że najnowszy T520 High jest nieco bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa od modelu T520s, który również posiadamy w naszej flocie – podsumowuje Catherine Pearman-Whyte.

Przeczytaj też:
Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką

Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

BMC z europejską homologacją

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry

Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.

PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL