Valeo na IAA 2018

Valeo IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Technologie opracowane przez Valeo, takie jak innowacyjne i ekonomiczne systemy elektryczne 48 V i klimatyzatory do autobusów i autokarów, umożliwiają zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji pojazdu.

Valeo - samochody autonomiczne

W przypadku rozwiązań przeznaczonych do pojazdów autonomicznych, Valeo dostosowuje swoje nowoczesne technologie do potrzeb wszystkich zainteresowanych tematem podmiotów z branży transportowej. Jednym z przykładów, prezentowanym w Hanowerze jest rozwiązanie Solid State LiDAR, umożliwiające automatyzację zadań związanych z prowadzeniem samochodów ciężarowych.

Valeo Driver Monitoring

Valeo przedstawiło także systemy bezpieczeństwa pokładowego, w tym Valeo Driver Monitoring, które mogą identyfikować kierowcę ciężarówki, monitorować koncentrację i szybko zapewniać właściwą kontrolę nad pojazdem, w momencie przejścia z trybu automatycznego do ręcznego.

Współdzielenie pojazdów - Valeo InBlue

Ponieważ współdzielenie pojazdów jest już powszechną praktyką w sektorze transportu drogowego, Valeo pokazało także unikalne rozwiązanie cyfrowe, oparte na systemie wirtualnego, inteligentnego klucza (Valeo InBlue®). Czyni ono udostępnianie jeszcze łatwiejszym i zapewnia niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL