Wielkość ma znaczenie, ale też i wygląd!

Wielkość ma znaczenie, ale też i wygląd!

Freightliner Cascadia nagrodzony statuetką Good Design Awards w kategorii Transport.

Jury doceniło zarówno funkcjonalność jak i atrakcyjny wygląd kabiny. Nagroda przyznawana jest za najlepszy design od 1950 roku spośród produktów odnoszących największe sukcesy sprzedażowe na świecie.

Freightliner Cascadia2

Jak widać na przykładzie Freightlinera Cascadia można połączyć wysoką ekonomiczność, z bezpieczeństwem jak i również z designem. Gremium nagrody Good Design Awards doceniło wygląd deski rozdzielczej Cascadii, ergonomię, ilość schowków, przestrzeń oraz możliwość doposażenia pojazdu w kuchenkę mikrofalową oraz telewizor. Nagroda ta przyznawana jest od 1950 roku spośród produktów odnoszących największe sukcesy sprzedażowe na świecie.

Freightliner Cascadia od początku swojego debiutu rynkowego (wiosna 2017) sprzedał się w wymiarze ponad 20 000 sztuk. Umożliwiło to Daimler Trucks North America osiągnąć 39,2 procenta udziałów rynkowych w kategorii ciężarowej 6-8, dzięki czemu jest on niepodważalnym liderem sprzedaży w Północnej Ameryce.

Przeczytaj też:
Daimler Trucks z najlepszym wynikiem od 10 lat

W pierwszych 11 miesiącach ub. roku wzrost udziałów odnotowano na poziomie 11 procent.

 

Daimler Trucks uruchamia seryjną produkcję półautonomicznych ciężarówek

Niebawem na drogach ma pojawić się Freightliner Cascadia SAE Level 2.

Mercedes-Benz Actros - rok pracy bez żadnej awarii

Firma PD Ports mająca swoje lokalizacje w 11 brytyjskich portach przeprowadziła testy samochodów w celu wybrania najbardziej optymalnej marki dla swoich zadań.

Elektryczne ciężarówki z państwowym wsparciem

Federalne Ministerstwo Środowiska wysyła elektryczne ciężarówki do pierwszych 10 firm celem przeprowadzenia praktycznych testów.

Nie musisz kupować Mercedesa żeby mieć kamerę...

MirrorCam oferowany w najnowszym Actrosie wzbudził duże zainteresowanie. Bezlusterkowy Mercedes oficjalnie zapoczątkował seryjny montaż zewnętrznych kamer zastępujących lusterka.

Rejestracje samochodów ciężarowych - po sierpniu br.

Zakończył się drugi miesiąc z rzędu wakacyjnego obniżenia rejestracji samochodów ciężarowych.

Nowy Actros - ciężarówka prawie autonomiczna

Mercedes-Benz Trucks wprowadza, nowym Actrosie, standardową możliwość jazdy częściowo zautomatyzowanej ‒ nowy system Active Drive Assist, który potrafi hamować, przyspieszać i kierować pojazdem.

E-mobilność

Daimler Trucks tworzy globalną jednostkę organizacyjną o nazwie E-Mobility Group oraz prezentuje dwa elektryczne samochody ciężarowe przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych

Amerykański brat

Daimler Trucks wprowadza Freightlinera Econic SD do Ameryki Północnej

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL