Dodatkowe dane od TomTom

Dodatkowe dane od TomTom

TomTom wprowadza narzędzie, które dostarcza informacje o ruchu drogowym

TomTom (TOM2) ogłosił dziś wprowadzenie nowego narzędzia, które ma na celu dostarczanie miastom, zarządcom dróg oraz innym osobom zainteresowanym tematem mobilności, dodatkowych danych trafficowych. Road Event Reporter umożliwia wybranym klientom i partnerom dzielenie się informacjami z milionami użytkowników ruchu drogowego nt. wypadków, remontów drogowych oraz zagrożeń na trasie. Dane są przekazywane w czasie rzeczywistym, bezpośrednio do systemów nawigacyjnych w samochodach, urządzeń nawigacyjnych oraz aplikacji mobilnych.

- Dokładne i bieżące dane o ruchu drogowym pomagają kierowcom oraz fleet managerom unikać problematycznych odcinków na trasie. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, paliwo oraz zmniejszyć emisję spalin - powiedział Ralf-Peter Schäfer, TomTom VP Traffic and Travel. - Informacje mogą być także wykorzystywane do monitorowania i analizowania sytuacji na drogach oraz ich przepustowości. Poprzez dzielenie się z nami informacjami o zdarzeniach na drogach, zarządcy dróg, firmy transportowe i inne osoby zainteresowane tematem mobilności, korzystając z narzędzia Road Event Reporter, mogą wpływać bezpośrednio na sytuację w ruchu drogowym i zmniejszyć poziom zakorkowania.

Road Event Reporter stwarza możliwość współpracy pomiędzy osobami zarządzającymi drogami, a uczestnikami ruchu drogowego, dzięki przekazywaniu danych trafficowych. Jest to kolejny krok w misji firmy TomTom, która dotyczy zwalczania zatłoczenia na drogach oraz usprawniania mobilności na całym świecie. Wraz z niedawnym uruchomieniem portalu TomTom City, holenderska marka umocniła współpracę z miastami, zarządcami oraz interesariuszami dróg, aby pomóc w przekształcaniu mobilności.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL