Dodatkowe dane od TomTom

Dodatkowe dane od TomTom

TomTom wprowadza narzędzie, które dostarcza informacje o ruchu drogowym

TomTom (TOM2) ogłosił dziś wprowadzenie nowego narzędzia, które ma na celu dostarczanie miastom, zarządcom dróg oraz innym osobom zainteresowanym tematem mobilności, dodatkowych danych trafficowych. Road Event Reporter umożliwia wybranym klientom i partnerom dzielenie się informacjami z milionami użytkowników ruchu drogowego nt. wypadków, remontów drogowych oraz zagrożeń na trasie. Dane są przekazywane w czasie rzeczywistym, bezpośrednio do systemów nawigacyjnych w samochodach, urządzeń nawigacyjnych oraz aplikacji mobilnych.

- Dokładne i bieżące dane o ruchu drogowym pomagają kierowcom oraz fleet managerom unikać problematycznych odcinków na trasie. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, paliwo oraz zmniejszyć emisję spalin - powiedział Ralf-Peter Schäfer, TomTom VP Traffic and Travel. - Informacje mogą być także wykorzystywane do monitorowania i analizowania sytuacji na drogach oraz ich przepustowości. Poprzez dzielenie się z nami informacjami o zdarzeniach na drogach, zarządcy dróg, firmy transportowe i inne osoby zainteresowane tematem mobilności, korzystając z narzędzia Road Event Reporter, mogą wpływać bezpośrednio na sytuację w ruchu drogowym i zmniejszyć poziom zakorkowania.

Road Event Reporter stwarza możliwość współpracy pomiędzy osobami zarządzającymi drogami, a uczestnikami ruchu drogowego, dzięki przekazywaniu danych trafficowych. Jest to kolejny krok w misji firmy TomTom, która dotyczy zwalczania zatłoczenia na drogach oraz usprawniania mobilności na całym świecie. Wraz z niedawnym uruchomieniem portalu TomTom City, holenderska marka umocniła współpracę z miastami, zarządcami oraz interesariuszami dróg, aby pomóc w przekształcaniu mobilności.

Przeczytaj też:
Nawigacja, która wyprowadziła kierowcę w pole

Rolnik ratuje ciężarówkę, która utknęła w polu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

TomTom i Elektrobit łaczą siły

"Electronic Horizon" dla jazdy autonomicznej

Zaplanuj, jedź i dostarczaj

Nowy TomTom GO PROFESSIONAL

Nowość od Mio
Połączenie nawigacji i wideorejestratora w jednym urządzeniu Wreszcie jest

Nawigacja dla kierowców samochodów ciężarowych w rozsądnej cenie Nawigacja TomTom dla kierowców zawodowych

TomTom (TOM2) stworzył nawigację specjalnie na zamówienie zawodowych kierowców. Aktualizacja map świata i ostrzeganie o fotoradarach w nawigacjach TomTom GO

TomTom (TOM2) rozszerzył gamę urządzeń nawigacyjnych TomTom GO dostępnych na polskim rynku. TomTom Telematics przejmuje firmę Finder S.A.

TomTom (TOM2) poinformował dziś, że nabył firmę Finder S.A., wiodącego dostawcę usług zarządzania flotą w Polsce, ze skutkiem na koniec grudnia 2015 r.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL