Actros zdobył nagrodę "red dot" 2012

Actros zdobył nagrodę "red dot" 2012

Mercedes-Benz kreuje długofalowe trendy w dziedzinie estetyki samochodów ciężarowych.

Na potwierdzenie tego faktu nowy Actros otrzymał renomowaną nagrodę "red dot", przyznawaną przez międzynarodowe jury za najlepsze wzornictwo przemysłowe.O nagrody "red dot”, uznawane za niekwestionowany znak jakości w dziedzinie designu, walczyło w tym roku 1800 producentów i projektantów z 58 krajów. Międzynarodowe jury złożone z niezależnych specjalistów oceniło ponad 4500 produktów, spośród których wyłoniono najlepsze pod względem jakości i pionierskie pod względem wzornictwa. Według komisji pod przewodnictwem prof. Petera Zeca, inicjatora i dyrektora konkursu "red dot", nowy Actros spełnia te ambitne kryteria:
- Najważniejsze? Solidny i funkcjonalny motyw projektowania, który będzie wyglądał atrakcyjnie w nadchodzących latach. Nowy Actros łączy funkcję z perfekcyjną formą zewnętrzną.

Kau Sieber, szef designu samochodów użytkowych Mercedes-Benz, potwierdził ten werdykt: - Kluczowa była zarówno forma, jak i funkcja. Zupełnie, jakby całość wyrzeźbiono z jednej bryły.

Actros - red dot 2012

Przypomnijmy, że również pierwsza generacja Actrosa otrzymała to prestiżowe wyróżnienie (1998 rok).
W kategorii "czasopisma i prasa codzienna" nagrodę "red dot" zdobył magazyn Mercedes-Benz "Dimensions", którego wydanie zbiegło się z rynkową premierą nowego Actrosa. Ciężarówkę zaprezentowano na łamach magazynu w niespotykany dotychczas sposób, kładąc większy nacisk na estetykę i design niż na aspekty biznesowe. W tę unikalną koncepcję wpisały się nadzwyczajne ujęcia fotograficzne oraz nietypowy układ treści.

Nagrody "red dot", przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, uchodzą za najważniejsze w świecie wzornictwa przemysłowego. Początki konkursu sięgają 1955 roku.


4trucks.pl / Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL