Solaris dostarczył autobusy na Majorkę

Solaris dostarczył autobusy na Majorkę

Solarisy_Urbino_na__lotnisku_4T

Firma Solaris Bus & Coach S.A. wygrała i zrealizowała kolejne zamówienie na terenie Hiszpanii. Z początkiem miesiąca trzy Solarisy w wersji lotniskowej, rozpoczęły obsługę ruchu pomiędzy terminalem a samolotami na lotniskach w miejscowości Lleida (Majorka).

Autobusy zostały zakupione przez firmę Air-Rail S.L., która jest przedsiębiorstwem dostarczającym urządzenia i maszyny dla lotnisk, portów i dworców kolejowych. Jednym z głównych klientów tej firmy jest linia lotnicza Ryanair. Zamówione autobusy to Solarisy Urbino 12 w wersji lotniskowej. Pojazdy posiadają między innymi pięć par drzwi, umiejscowionych po obu stronach, które ułatwiają szybka wymianę pasażerów. Wewnątrz znajdują się specjalne półki oraz miejsca odstawne na bagaż podręczny. Jeden z autobusów obsługuje ruch pasażerski w obrębie lotniska w miejscowości Lleida i dwa w stolicy Majorki - mieście Palma.

To już drugi kontrakt firmy Solaris na tamtejszym rynku. W ubiegłym roku Solaris sprzedał do Hiszpanii pierwszy autobus, którym był Solaris Alpino 8.9 LE, dla miejscowości Girona (niedaleko Barcelony). Lotniskowe Urbino pojawiły się w ofercie podpoznańskiego producenta w roku 2004. Pierwszym ich odbiorcą został Warsaw Airport Service, działający na stołecznym lotnisku Okęcie. Zobaczyć je można także między innymi na lotniskach w Bydgoszczy, Hamburgu, Łodzi, Ostrawie i Rydze.

Źródło: Solaris Bus & Coach

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL