Kapsch zrealizuje duży kontrakt w Rosji

Kapsch zrealizuje duży kontrakt w Rosji

United Toll Systems (UTS), spółka joint venture Kapsch TrafficCom Rosja i rosyjskiego przedsiębiorstwa budowy mostów Mostotrest wygrała kontrakt rosyjskiego przedsiębiorstwa budowy i eksploatacji autostrad Avtodor. UTS podpisze z Avtodor umowę na eksploatację i utrzymanie ok. 400-km, płatnego odcinka autostrady M-4-Don z Moskwy nad Morze Czarne. Kontrakt podpisano na dziesięć lat z możliwością przedłużenia o trzy kolejne. Firma Kapsch będzie odpowiedzialna za wdrożenie i eksploatację systemu poboru opłat i systemów inteligentnego transportu (ITS). Kapsch TrafficCom Rosja jest właścicielem 33,3 proc. spółki joint venture.

Według dyrektora generalnego OAO Mostotrest, Władimira Własowa, eksploatacja płatnych odcinków i wprowadzenie nowoczesnych, wydajnych technologii zarządzania ruchem to nowy kierunek rozwoju rosyjskiej infrastruktury drogowej. Rosja to wyjątkowo interesujący rynek dla firmy Kapsch. Do 2014 r. zaplanowano tam  13 przedsięwzięć związanych z  systemami poboru opłat.
- Jesteśmy przekonani, że połączenie doświadczenia największego rosyjskiego przedsiębiorstwa budowy infrastruktury transportowej i największego europejskiego dostawcy systemów elektronicznego poboru opłat i telematyki umożliwi bardzo sprawny rozwój tego sektora-  powiedział Własow.

Kapsch TrafficCom to wiodący międzynarodowy dostawca najwyższej jakości Inteligentnych Systemów Transportowych. Podstawową działalnością konsorcjum jest tworzenie i dostawa elektronicznych systemów poboru opłat, w szczególności wielopasmowego, swobodnego przepływu ruchu oraz obsługa takich systemów pod względem technicznym i handlowym. Firma dostarcza również systemy zarządzania ruchem, w tym także ruchem miejskim oraz wybrane aplikacje ITS i telematyczne.  Znajduje się ona wśród wiodących dostawców elektronicznych systemów poboru opłat . Jej siedziba  mieści się w Wiedniu (Austria), a konsorcjum działa poprzez spółki zależne oraz przedstawicielstwa w 25 krajach. Polska spółka-córka Kapsch Telematic Services  powstała w lutym 2010 r. Od listopada 2010 wdraża w Polsce elektroniczny system poboru opłat viaTOLL, od jego uruchomienia w lipcu 2011 jest również jego operatorem. Więcej informacji: www.kapsch.net.

- Ten projekt jest pierwszym dużym przedsięwzięciem Kapsch TrafficCom w Federacji Rosyjskiej. Chcemy dzielić się z partnerami wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie systemów poboru opłat w wielu krajach, wprowadzać nowe technologie w infrastrukturze transportowej i poprawiać sytuację użytkowników dróg. Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcie Kapsch TrafficCom Russia i Mostotrest odniesie sukces i spełni oczekiwania państwowego przedsiębiorstwa Avtodor.  Głównym celem jest modernizacja rosyjskich autostrad.  Wyposażenie autostrad w systemy ITS umożliwia wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania ruchem. Poprawi to w dużym stopniu bezpieczeństwo i usprawni nadzór. Kierowcy będą między innymi informowani w czasie rzeczywistym o utrudnieniach w ruchu-  stwierdził Michael Weber, Dyrektor Generalny Kapsch TrafficCom Rosja.

Źródło: Kapsch Telematic Services i viaTOLL


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL