DAF LF z nowym silnikiem

DAF LF z nowym silnikiem

daf-lf_new

Od początku stycznia 2010 roku wszystkie nowe pojazdy serii LF, wyposażone w silnik FR (4 cylindry, wszystkie wersje mocy) będą spełniać wymagania normy EEV. Obecnie klient zamawiający pojazdy serii LF z silnikiem FR, spełniającym normę emisji spalin Euro 5, może za dodatkową opłatą wybrać opcję EEV (ang. Enhanced Environmentally friendly Vehicles - pojazdy przyjazne dla środowiska naturalnego).

Już od stycznia 2010 roku natomiast wszystkie nowe zamówienia będą potwierdzane z silnikiem zgodnym z normą EEV, a klient nie będzie ponosił żadnych dodatkowych opłat. Istniejące obecnie w systemie zamówienia pojazdów LF bez opcji EEV na styczeń i kolejne miesiące zostaną zmodyfikowane i potwierdzone ponownie z uwzględnieniem silnika EEV.

W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50 proc. niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.

Wartości emisji wymagane przez standard EEV
Rodzaj Podczas postoju Podczas jazdy
NOx 2,00 g/kWh 2,00 g/kWh
CO 1,50 g/kWh 3,00 g/kWh
CH 0,25 g/kWh 0,40 g/kWh
cząstki stałe 0,02 g/kWh 0,02 g/kWh

 

 

Źródło: DAF Trucks Polska

 

Nowy DAF LF - czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL