Grupa Wanicki Rzeszów Dealer Roku DAF Trucks

Dealer Roku 2021 DAF Trucks w Polsce rozstrzygnięty

To już X edycja konkursu, w którym dealerzy marki DAF rywalizują o miejsce na podium.

 

Pandemia postawiła całą sieć dealerską DAF w stan jeszcze większej gotowości, by wdrażając najwyższej jakości procedury bezpieczeństwa dbać o satysfakcję i komfort klientów w tych niezwykle wymagających czasach, a przede wszystkim, by stać na straży całości łańcucha dostaw w czasie stanu zagrożenia. Z tym większym uznaniem DAF wyłonił tegorocznego zwycięzcę konkursu, którym został rzeszowski oddział Grupy Wanicki.

Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności tegorocznej uroczystości, 25.03 w Trzcianie koło Rzeszowa odbyła się skromna ceremonia przekazania nagród dla Dealera Roku 2021 sieci dealerskiej DAF w Polsce. Dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Mariusz Piszczek, podziękował pracownikom zwycięskiej lokalizacji, wręczając, razem z Piotrem Juchtmanem - managerem ds. rozwoju sieci dealerskiej, statuetkę dyrektorowi oddziału - Romanowi Gizie, dla którego było to powtórzenie sukcesu z roku 2019.

- Rok 2020 nie oszczędził nikogo - także branży transportowej. Nasi dealerzy także musieli mierzyć się z wyzwaniami, jakie niosły nam Covid i lockdown. Z drugiej strony to właśnie na barkach branży transportowej spoczęła jeszcze większa odpowiedzialność za zachowanie ciągłości dostaw oraz wsparcie logistyczne pogrożonych w nowej rzeczywistości gałęziach gospodarki, a na barkach dealerów zachowanie mobilności firm transportowych. Oznacza to, że dealerzy, mimo wyzwań natury kadrowej czy związanych z zapewnieniem jeszcze większego bezpieczeństwa, musieli pracować bardzo sprawnie i z poświęceniem, by do minimum redukować nieplanowane przestoje czy dostarczać pojazdy jeszcze szybciej. Dla DAF Trucks Polska w tym roku wybór najlepszego dealera był nie lada wyzwaniem, bo mamy świadomość, że dosłownie każdy z nich zasługuje na słowa uznania i podziękowania. Każdy z nich zasłużył na miano mistrza. Ale procedury są procedurami a zwycięzca tylko jeden. Kryteria Konkursu na Dealera Roku sieci dealerskiej DAF w Polsce są nakierowane na satysfakcję klienta. Dlatego też nagrodzona trójka to dealerzy, którzy poszli więcej niż o milę dalej w staranności obsługi i zadowoleniu klientów. Fakt, że po raz kolejny na pierwszym stopniu podium pojawił się oddział z Rzeszowa jest potwierdzeniem tego, że coroczne wybory Dealera Roku nie są przypadkowe - skomentował Mariusz Piszczek, dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska.

 

- Tytuł Dealera Roku 2021 to dla nas podwójna nagroda. Z jednej strony to potwierdzenie tego, że po tytule uzyskanym w roku 2019 nie osiedliśmy na laurach, cały czas utrzymując mistrzowski poziom. Z drugiej strony to oczywiście wyróżnienie za to, że udało nam się zrealizować wszystkie cele, jakie postawiliśmy przed sobą na początku 2020 roku – czyli jeszcze przed pandemią. Ponowne zdobycie nagrody było dla nas swego rodzaju misją, w której realizację zaangażował się cały zespół. I mówiąc to mam na myśli naprawdę dosłownie każdą osobę z zespołu. Zarówno jako team, jak i poszczególne jednostki go tworzące, dążyliśmy do tego, aby wszystkie czynności zrealizować poprawnie za pierwszym razem i pozwolić klientom na jak najbardziej wydajną i bezproblemową eksploatację - mówi Roman Giza, dyrektor Oddziału Rzeszów Trzciana.

 

Na kolejnych miejscach podium uplasował się oddział ESA Trucks Polska oddział Komorniki,
a na miejscu trzecim - kolejny oddział powiązany z Grupą Wanicki - Nedpol Truck Service z Częstochowy.

 

Przeczytaj też:
Znamy zwycięzców Mistrzostw Mechaników Pojazdów Ciężarowych W dniach 30.03 – 01.04 2023r. podczas targów Poznań Motor Show odbyły się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, w tym mechaników pojazdów ciężarowych.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
Sześć spółek DAF i ośmiu menadżerów otrzymało kary na łączną kwotę ponad 122 mln zł UOKiK wydał dwie decyzje dotyczą zmów dealerów samochodów ciężarowych. Prezes UOKiK nałożył kary na pięć spółek, dealerów ciężarówek DAF.
DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021 Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 
DAF Trucks Polska z wprowadzi na rynek pojazdy elektryczne W 2020 roku firma DAF zarejestrowała 37 580 pojazdów ciężarowych spośród łącznej liczby 230 400 ciężarówek sprzedanych na europejskim rynku pojazdów użytkowych.
Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.  
Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.  
Żuraw HMF na podwoziu DAF CF Żuraw HMF 2110-L3 TS-JOY został zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER.  
Anwim z własną flotą cystern Spółka Anwim S.A. ponownie powiększyła swoją flotę samochodów transportowych.