DAF LF

Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.

 

Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 200-tysięcznego podwozia DAF LF. Fabryka w Wielkiej Brytanii produkuje wszystkie ciężarówki DAF LF, a także pojazdy użytkowe DAF CF i XF głównie na rynki z kierownicą po prawej stronie.

7,5-tonowa ciężarówka LF City 170 będzie dostarczona do brytyjskiego operatora transportowego EVTS z Blackpool. EVTS jest wieloletnim klientem firmy DAF, specjalizującym się w dostawach ładunków "next-day" po całej Wielkiej Brytanii, korzystając z floty ponad 30 pojazdów i 50 naczep. Jubileuszowy DAF LF jest częścią zamówienia na 9 samochodów ciężarowych: 7,5-tonowych LF City, dwóch ciągników CF i czterech ciągników siodłowych XF z kabiną Super Space Cab.

200-tysięczny model LF jest wyposażony w silnik PACCAR PX-4 o mocy 127 kW / 170 KM. Ciężarówka ma kurtynową PACCAR, zaprojektowaną przez Leyland Trucks i wyprodukowaną na dedykowanej linii produkcyjnej.

Asortyment pojazdów DAF LF, od 7,5 do 19 ton DMC, nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Uznana za wzorcową miejską ciężarówkę dystrybucyjną, serii LF charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością, przestronną kabiną i łatwym do zabudowy podwoziem oferując producentom nadwozi dużą elastyczność.

Pierwsze podwozie LF, w Leyland Trucks, zjechało z linii produkcyjnej w 2001 r. Wysoko ceniona ciężarówka dystrybucyjna DAF-a została uhonorowana nagrodą International Truck of the Year w 2002 r. Oraz wieloma tytułami flotowymi. Dzisiejsza oferta produktów modelu LF obejmuje silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualną i zautomatyzowaną skrzynię biegów, warianty z dzienną, wydłużoną dzienną i sypialną oraz szeroką gamę rozstawów osi.

 

Przeczytaj też:
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.
Znamy zwycięzców Mistrzostw Mechaników Pojazdów Ciężarowych W dniach 30.03 – 01.04 2023r. podczas targów Poznań Motor Show odbyły się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, w tym mechaników pojazdów ciężarowych.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.
DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023 Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.
Blokada nocna w ciężarówkach DAF nowej generacji Firma DAF wprowadza zmodernizowaną blokadę DAF Night Lock dla serii ciężarówek DAF nowej generacji. Blokada Night Lock może być dostarczona w każdym nowym XF, XG i XG⁺ i jest również dostępna, jako rozwiązanie modernizacyjne u wszystkich oficjalnych dealerów DAF.
DAF dostarczy pięć elektrycznych ciężarówek dla Amazona DAF Trucks dostarcza pięć ciągników modelu CF Electric dla Amazona w Wielkiej Brytanii.
DAF Trucks z sukcesem sprzedażowym, ale kłopoty z produkcją nowych ciężarówek nadal pozostają Firma DAF Trucks może pochwalić się znakomitym rokiem 2021. Produkcja ciężarówek wyniosła około 60 000 sztuk, co jest wyraźnym odzwierciedleniem dużego zapotrzebowania na transport.
DAF Trucks przyznał tytuł Międzynarodowych Dealerów roku 2022. Dwie polskie firmy z nagrodami Tym razem nie stajemy na podium, ale pamiętamy, jak w ubiegłych latach, niemal w każdej kategorii nagrodzonych, pojawiała się nazwa któregoś z dealerów DAF Trucks Polska.