Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

DAF LF

Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.

 

Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 200-tysięcznego podwozia DAF LF. Fabryka w Wielkiej Brytanii produkuje wszystkie ciężarówki DAF LF, a także pojazdy użytkowe DAF CF i XF głównie na rynki z kierownicą po prawej stronie.

7,5-tonowa ciężarówka LF City 170 będzie dostarczona do brytyjskiego operatora transportowego EVTS z Blackpool. EVTS jest wieloletnim klientem firmy DAF, specjalizującym się w dostawach ładunków "next-day" po całej Wielkiej Brytanii, korzystając z floty ponad 30 pojazdów i 50 naczep. Jubileuszowy DAF LF jest częścią zamówienia na 9 samochodów ciężarowych: 7,5-tonowych LF City, dwóch ciągników CF i czterech ciągników siodłowych XF z kabiną Super Space Cab.

200-tysięczny model LF jest wyposażony w silnik PACCAR PX-4 o mocy 127 kW / 170 KM. Ciężarówka ma kurtynową PACCAR, zaprojektowaną przez Leyland Trucks i wyprodukowaną na dedykowanej linii produkcyjnej.

Asortyment pojazdów DAF LF, od 7,5 do 19 ton DMC, nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Uznana za wzorcową miejską ciężarówkę dystrybucyjną, serii LF charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością, przestronną kabiną i łatwym do zabudowy podwoziem oferując producentom nadwozi dużą elastyczność.

Pierwsze podwozie LF, w Leyland Trucks, zjechało z linii produkcyjnej w 2001 r. Wysoko ceniona ciężarówka dystrybucyjna DAF-a została uhonorowana nagrodą International Truck of the Year w 2002 r. Oraz wieloma tytułami flotowymi. Dzisiejsza oferta produktów modelu LF obejmuje silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualną i zautomatyzowaną skrzynię biegów, warianty z dzienną, wydłużoną dzienną i sypialną oraz szeroką gamę rozstawów osi.

 

Przeczytaj też:
Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021

Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

DAF z Tajwanu

Firma DAF Trucks produkuje na Tajwanie 10 000 ciężarówek.

 

Zamówienie na 1300 ciężarówek DAF XF

Na koniec roku DAF Trucks może jeszcze pochwalić się niemałym zamówieniem. Hiszpański przewoźnik zakupił 1300 ciężarówek w kabinie Super Space Cab.

 

Modele DAF CF i XF z unikatowym pakietem dla właścicieli i kierowców

DAF Trucks wprowadza do oferty pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

Aplikacja DAF Connect dla kierowców zawodowych

Firma DAF Trucks wprowadza na rynek aplikację, która może zoptymalizować styl jazdy za pośrednictwem telefonu komórkowego kierowcy.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL