Żuraw HMF

Żuraw HMF na podwoziu DAF CF

Żuraw HMF 2110-L3 TS-JOY został zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER.

 

W dniu 5 sierpnia 2020 roku HMF POLSKA, we współpracy z TB TRUCK &TRAILER SERWIS (za montaż odpowiedzialna była firma KONAR Sp. J.), wydała klientowi żuraw przenośny o niezwykle rzadko spotykanym rozwiązaniu. Urządzenie obsługiwane z siodełka zostało dodatkowo wyposażone w drabinkę umożliwiającą wejście na stanowisko operatora. Projekt ten wyróżnia się na tle innych realizacji HMF Polska.

Żuraw HMF o udźwigu 19,2 tm ma wysięg 11,5 m i kąt obrotu aż 4500

Żuraw w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli udźwigu tzw. CE - RCL 5300 nadzorujący pracę żurawia (elektroniczny system zabezpieczający przed przeciążeniem - sygnalizacja dźwiękowa i optyczna od 80%, 85%, 90%, 95%, 100% - wyłączniki awaryjne STOP na wszystkich stanowiskach sterowniczych). Zaletą żurawia jest także tzw. "przeprost" ramienia z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego o 150 - co znacznie ułatwia podawanie ładunku do niskich pomieszczeń (kontenery, hale, garaże). Żuraw posiada 2 dodatkowe funkcje sterownicze - 5-tą i 6-tą funkcję, które mogą być wykorzystywane do sterowania obrotnicą hydrauliczną i chwytakiem paletowym. Zastosowany w tym rozwiązaniu przegub ósemkowy daje pionową charakterystykę udźwigów, nogi podporowe są wysuwane i opuszczane hydraulicznie zarówno z poziomu drogi jaki i z górnego siedziska, żuraw wyposażony w długą - aż 6,5 metrową belkę. Węże hydrauliczne zostały poprowadzone w tym wypadku wewnątrz kolumny żurawia na złączu obrotowym, co pozwoliło zamontować żuraw bliżej zabudowy, otrzymując w ten sposób bardzo zwartą i odporną na działanie czynników atmosferycznych konstrukcję. W konfiguracji znalazł się filtr wysokiego ciśnienia oraz co istotne – halogen oświetlający pole żurawia - co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy operatora - szczególnie w trakcie pracy w godzinach wieczornych lub w okresie jesienno-zimowym.

- Żurawie w takiej konfiguracji stosunkowo rzadko zamawiane są przez klientów, a szkoda, bo zdecydowanie zasługują na uwagę. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy szczególnie w tym trudnym dla branży czasie wciąż panującej epidemii zrealizować tak ciekawy projekt. Jestem przekonany, że taki żuraw doskonale sprawdzi się nie tylko jak w przypadku tego klienta w branży budowlano–remontowej, ale też na różnych innych polach eksploatacji - komentuje Michał Sosnowski kierownik regionalny sprzedaży w HMF Polska Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Znamy zwycięzców Mistrzostw Mechaników Pojazdów Ciężarowych W dniach 30.03 – 01.04 2023r. podczas targów Poznań Motor Show odbyły się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, w tym mechaników pojazdów ciężarowych.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
Sześć spółek DAF i ośmiu menadżerów otrzymało kary na łączną kwotę ponad 122 mln zł UOKiK wydał dwie decyzje dotyczą zmów dealerów samochodów ciężarowych. Prezes UOKiK nałożył kary na pięć spółek, dealerów ciężarówek DAF.
DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021 Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 
Dealer Roku 2021 DAF Trucks w Polsce rozstrzygnięty To już X edycja konkursu, w którym dealerzy marki DAF rywalizują o miejsce na podium.  
DAF Trucks Polska z wprowadzi na rynek pojazdy elektryczne W 2020 roku firma DAF zarejestrowała 37 580 pojazdów ciężarowych spośród łącznej liczby 230 400 ciężarówek sprzedanych na europejskim rynku pojazdów użytkowych.
Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.  
Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.  
Anwim z własną flotą cystern Spółka Anwim S.A. ponownie powiększyła swoją flotę samochodów transportowych.