Opony radialne Continental do pojazdów ciężarowych

Opony radialne Continental do pojazdów ciężarowych

W dniu 19 marca 2014 r. Continental, międzynarodowy producent ogumienia i dostawca branży motoryzacyjnej, uruchomił produkcję i dystrybucję opon radialnych do pojazdów ciężarowych na rynku indyjskim.

Dysponująca mocami produkcyjnymi początkowo na poziomie 220 000 opon radialnych do pojazdów ciężarowych, a także siecią dealerską obejmującą ponad 1400 placówek oraz zespołów sprzedaży i obsługi klienta w ponad 70 miastach na terenie całych Indii firma Continental wkracza w kolejny etap rozszerzania swojej działalności w tym kraju po zakupie indyjskiego producenta opon Modi w 2011 roku. Oficjalna inauguracja obecności marki Continental na indyjskim rynku opon radialnych do pojazdów ciężarowych odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku w New Delhi.

- Wprowadzenie opon radialnych do pojazdów ciężarowych Continental na rynek indyjski jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Indie to drugi pod względem wielkości rynek ogumienia do pojazdów ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze produkty reprezentujące najwyższy poziom techniczny, wytwarzane lokalnie i rozprowadzane poprzez naszą indyjską sieć dystrybucji, sprawią, że Continental stanie się preferowanym partnerem zarówno w segmencie wymiany opon, jak i ogumienia montowanego jako wyposażenie oryginalne - mówi dr Andreas Esser, dyrektor działu opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental. Inwestycje w lokalne moce produkcyjne są częścią strategii firmy Continental zakładającej globalną dywersyfikację lokalizacji produkcji oraz rozwijanie działalności na rynkach o dużym potencjale wzrostu, takich jak Indie.

Continental inwestuje znaczne środki zarówno w nowe budynki, jak i w maszyny do produkcji opon radialnych. Ponadto firma sprowadziła do Indii doświadczone kadry z zakładów w innych krajach. Zadaniem tych osób będzie przeszkolenie miejscowych pracowników w zakresie obsługi nowych maszyn i technologii produkcji. Ponad 100 miejscowych pracowników wysłano za granicę, do zakładów produkcyjnych w Niemczech, Rumunii, Chinach i Malezji, gdzie przejdą oni kompleksowe szkolenie w zakresie produkcji opon radialnych i zagadnień technicznych. - Stanowczo uważamy, że szkolenia lokalnych pracowników przez doświadczonych ekspertów z innych fabryk mają decydujące znaczenie dla pomyślnego rozwoju nowej fabryki ogumienia. Solidna sieć zakładów produkcyjnych jest podstawą sprawności i efektywności operacyjnej, zwłaszcza w przypadku przestawiania się z produkcji opon diagonalnych na produkcję opon radialnych, wymagającą stosowania bardziej skomplikowanych technologii i większej wiedzy - podkreśla Thierry Wipff, dyrektor ds. produkcji opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental.

Początkowo portfolio opon radialnych Continental będzie obejmowało ogumienie do pojazdów służących do przewozu towarów, osób oraz eksploatowanych na placach budowy. W segmencie transportu towarów dużą niezawodność i wysokie przebiegi gwarantują opony HSR2 na oś kierowaną i HDR2 na oś napędzaną. W segmencie transportu osób Continental wprowadza specjalne ogumienie do autokarów, zapewniające wysoki komfort jazdy, duże przebiegi i stabilność kierunkową. Ofertę uzupełniają zaawansowane technicznie opony do pojazdów eksploatowanych na placach budowy. Ogumienie HSX2 i HDX2 charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i znakomitymi właściwościami poza drogami utwardzonymi.

Indyjski rynek wymiany ogumienia w pojazdach ciężarowych to około 14 milionów sztuk opon rocznie, z czego prawie 4 miliony stanowią opony radialne, a reszta, czyli 10 milionów, to opony diagonalne. W ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano nie tylko wzrost rynku o około 24%, ale także silną tendencję przechodzenia na opony radialne. Oczekuje się, że w najbliższych latach tendencja ta będzie nabierała coraz większego tempa.

Dzięki sprzedaży o wartości 33,3 mld EUR w 2013 roku firma Continental należy do czołowych dostawców branży motoryzacyjnej na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Obecnie firma Continental zatrudnia około 178 000 pracowników w 49 krajach.

Jako jeden z czołowych producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 44 000 pracowników, dział opon osiągnął w 2013 roku sprzedaż o wartości 9,6 mld EUR Obecnie dział obejmuje 24 zakłady na całym świecie zajmujące się produkcją i rozwojem produktów. Szeroka oferta produktowa i ciągłe inwestowanie w badania i rozwój wnoszą znaczący wkład w efektywną kosztowo i ekologicznie wydajną mobilność.

Dział opon do pojazdów użytkowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów na świecie.

Dział opon Continental jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w piłce nożnej (DFB), 2014 FIFA World CupTM w Brazylii oraz UEFA EURO 2016TM we Francji.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Nowe czy używane?

Rynek samochodów ciężarowych stale rośnie. Co roku przybywa nowych pojazdów, jednak rynek wtórny także odnotowuje wzrosty sprzedaży.

Rejestracje samochodów ciężarowych - znowu padają rekordy

We wrześniu 2018 roku zarejestrowano 3169 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t. To więcej o 12,7% niż przed rokiem i więcej o 40,8% niż w sierpniu br.

Rejestracje samochodów ciężarowych - po sierpniu br.

Zakończył się drugi miesiąc z rzędu wakacyjnego obniżenia rejestracji samochodów ciężarowych.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Rozwiązania cyfrowe Continental na targach IAA Hanower 2018

Podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental pokaże, w jaki sposób sektor transportu drogowego wkracza w erę nowych technologii, które ratują życie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL