Opony radialne Continental do pojazdów ciężarowych

Opony radialne Continental do pojazdów ciężarowych

W dniu 19 marca 2014 r. Continental, międzynarodowy producent ogumienia i dostawca branży motoryzacyjnej, uruchomił produkcję i dystrybucję opon radialnych do pojazdów ciężarowych na rynku indyjskim.

Dysponująca mocami produkcyjnymi początkowo na poziomie 220 000 opon radialnych do pojazdów ciężarowych, a także siecią dealerską obejmującą ponad 1400 placówek oraz zespołów sprzedaży i obsługi klienta w ponad 70 miastach na terenie całych Indii firma Continental wkracza w kolejny etap rozszerzania swojej działalności w tym kraju po zakupie indyjskiego producenta opon Modi w 2011 roku. Oficjalna inauguracja obecności marki Continental na indyjskim rynku opon radialnych do pojazdów ciężarowych odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku w New Delhi.

- Wprowadzenie opon radialnych do pojazdów ciężarowych Continental na rynek indyjski jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Indie to drugi pod względem wielkości rynek ogumienia do pojazdów ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze produkty reprezentujące najwyższy poziom techniczny, wytwarzane lokalnie i rozprowadzane poprzez naszą indyjską sieć dystrybucji, sprawią, że Continental stanie się preferowanym partnerem zarówno w segmencie wymiany opon, jak i ogumienia montowanego jako wyposażenie oryginalne - mówi dr Andreas Esser, dyrektor działu opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental. Inwestycje w lokalne moce produkcyjne są częścią strategii firmy Continental zakładającej globalną dywersyfikację lokalizacji produkcji oraz rozwijanie działalności na rynkach o dużym potencjale wzrostu, takich jak Indie.

Continental inwestuje znaczne środki zarówno w nowe budynki, jak i w maszyny do produkcji opon radialnych. Ponadto firma sprowadziła do Indii doświadczone kadry z zakładów w innych krajach. Zadaniem tych osób będzie przeszkolenie miejscowych pracowników w zakresie obsługi nowych maszyn i technologii produkcji. Ponad 100 miejscowych pracowników wysłano za granicę, do zakładów produkcyjnych w Niemczech, Rumunii, Chinach i Malezji, gdzie przejdą oni kompleksowe szkolenie w zakresie produkcji opon radialnych i zagadnień technicznych. - Stanowczo uważamy, że szkolenia lokalnych pracowników przez doświadczonych ekspertów z innych fabryk mają decydujące znaczenie dla pomyślnego rozwoju nowej fabryki ogumienia. Solidna sieć zakładów produkcyjnych jest podstawą sprawności i efektywności operacyjnej, zwłaszcza w przypadku przestawiania się z produkcji opon diagonalnych na produkcję opon radialnych, wymagającą stosowania bardziej skomplikowanych technologii i większej wiedzy - podkreśla Thierry Wipff, dyrektor ds. produkcji opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental.

Początkowo portfolio opon radialnych Continental będzie obejmowało ogumienie do pojazdów służących do przewozu towarów, osób oraz eksploatowanych na placach budowy. W segmencie transportu towarów dużą niezawodność i wysokie przebiegi gwarantują opony HSR2 na oś kierowaną i HDR2 na oś napędzaną. W segmencie transportu osób Continental wprowadza specjalne ogumienie do autokarów, zapewniające wysoki komfort jazdy, duże przebiegi i stabilność kierunkową. Ofertę uzupełniają zaawansowane technicznie opony do pojazdów eksploatowanych na placach budowy. Ogumienie HSX2 i HDX2 charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i znakomitymi właściwościami poza drogami utwardzonymi.

Indyjski rynek wymiany ogumienia w pojazdach ciężarowych to około 14 milionów sztuk opon rocznie, z czego prawie 4 miliony stanowią opony radialne, a reszta, czyli 10 milionów, to opony diagonalne. W ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano nie tylko wzrost rynku o około 24%, ale także silną tendencję przechodzenia na opony radialne. Oczekuje się, że w najbliższych latach tendencja ta będzie nabierała coraz większego tempa.

Dzięki sprzedaży o wartości 33,3 mld EUR w 2013 roku firma Continental należy do czołowych dostawców branży motoryzacyjnej na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Obecnie firma Continental zatrudnia około 178 000 pracowników w 49 krajach.

Jako jeden z czołowych producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 44 000 pracowników, dział opon osiągnął w 2013 roku sprzedaż o wartości 9,6 mld EUR Obecnie dział obejmuje 24 zakłady na całym świecie zajmujące się produkcją i rozwojem produktów. Szeroka oferta produktowa i ciągłe inwestowanie w badania i rozwój wnoszą znaczący wkład w efektywną kosztowo i ekologicznie wydajną mobilność.

Dział opon do pojazdów użytkowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów na świecie.

Dział opon Continental jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w piłce nożnej (DFB), 2014 FIFA World CupTM w Brazylii oraz UEFA EURO 2016TM we Francji.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL