WITD: Niebezpieczne przewozy

WITD: Niebezpieczne przewozy

Wspólne działania Inspekcji, Policji, Inspekcji Ochrony Środowiska i Straży Pożarnej.

W dniu 18 marca 2014r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Pożarnej oraz pracownikami Inspekcji Ochrony Środowiska uczestniczyli w działaniach pt. "Niebezpieczne przewozy".

Kontrole odbywały się na drogach krajowych nr 8 w miejscowości Suwałki, nr 19 w Białymstoku oraz nr 61 w miejscowości Łomża. Do zadań kontrolujących należało m.in. sprawdzanie warunków wykonywania przewozów, posiadania stosownych licencji i dokumentów związanych z przewozem towarów niebezpiecznych, stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierowców kontrolowanych pojazdów.

W rezultacie skontrolowano 41 pojazdów. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec dwóch przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne.

Za naruszenia przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym ośmiu kierowców ukarano mandatami karnymi, a czterech kierujących za naruszenia przepisów Ustawy o transporcie drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego wspólne działania Inspekcji i Służb będą kontynuowane.


4trucks.pl / WITD Białystok

Przeczytaj też:
Plaga na polskich drogach

Kolejne nieprawidłowości w przewozie łatwopalnej substancji

Kontrolowany jest co 7. przedsiębiorca

Spada liczba zgłoszeń przewozu towarów wrażliwych do rejestru SENT

Za mandat zapłacimy kartą

W radiowozach pojawią się terminale

Aż 14 mandatów

Międzynarodowy transport z trzema kartami kierowców

119 zagranicznych kierowców ukaranych
Naruszenia na ponad 20 tyś. złotych Kolejne uderzenie w kierowców

Kierowca zapłaci mandat, policja dostanie prowizję Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

W związku z odbywającymi się w Polsce szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, w dniach od 4 lipca do 2 sierpnia planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej. Ośmiokrotnie przeładowany bus na DK 61

W dniu 30 marca br. inspektorzy z WITD w Białymstoku, na DK nr 61 w pobliżu miejscowości Świdry zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy. WITD: Trzy ładunki jednym pojazdem

W dniu 15 kwietnia inspektorzy WITD w Poznaniu z oddziału terenowego w Kaliszu, udając się na punkt kontrolny w Kaliszu, zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, który poruszał się po drodze krajowej nr 12 bez zabezpieczenia przewożonego ładunku sypkiego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL