Kontrabanda w podłodze naczepy

Kontrabanda w podłodze naczepy

Przemyt ponad 24 tysięcy paczek papierosów o wartości 250 tysięcy złotych udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda ukryta była w przerobionej podłodze naczepy polskiej ciężarówki.

Na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do kontroli polski samochód ciężarowy z naczepą. Zasiadający za kierownicą 26-letni Polak twierdził, że wraca "na pusto" z Białorusi do Polski. Celnicy postanowili jednak prześwietlić pojazd promieniami RTG.

Ponieważ obraz rentgenowski naczepy wydał się podejrzany, funkcjonariusze dokładnie skontrolowali ciężarówkę. Obecny podczas kontroli owczarek belgijski Andi od razu drapaniem zaznaczył podłogę naczepy. Po jej zdemontowaniu okazało się, że znajdowała się tam skrytka, w której celnicy znaleźli ponad 24 tysiące paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa wykrytej kontrabandy to ok. 250 tysięcy złotych.

Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do magazynu Urzędu Celnego w Suwałkach. Zabezpieczona została również służąca do przemytu ciężarówka. Za przemyt papierosów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL