DAF Trucks pomyślnie rozpoczął działalności w Rosji

DAF Trucks pomyślnie rozpoczął działalności w Rosji

W maju ubiegłego roku firma DAF Trucks otworzyła własne biuro marketingu i sprzedaży w Moskwie z myślą o zwiększeniu swojego udziału w rynku rosyjskim.

Dzięki powstaniu trzynastu autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, otwarciu centrum dystrybucji części PACCAR i dostarczeniu od maja 2011 roku ponad 3 tys. samochodów ciężarowych lokalnym klientom firma DAF Trucks Russia może mówić o pomyślnym zapoczątkowaniu działalności.

Na szybko rozwijającym się rosyjskim rynku samochodów ciężarowych daje się zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania ciężarówkami z Europy Zachodniej. Oczekuje się, że do roku 2015 w Rosji będzie rocznie rejestrowanych ponad 36 tys. ciężkich samochodów ciężarowych. Dla porównania, w 2011 roku liczba ta wynosiła 26 tys. - W 2011 roku firma DAF sprzedała tu ponad 1500 ciężarówek, co odpowiada udziałowi w rynku pojazdów marek europejskich na poziomie 6,9% - mówi Arie Hendrikx, dyrektor zarządzający w firmie DAF Trucks Russia. - W tym roku naszym celem jest zdobycie 10-procentowego udziału w rynku, co oznacza sprzedaż około 2700 ciężarówek.

XF105 Space Cab
Firma DAF Trucks dostarcza na rynek rosyjski pojazdy XF105 Space Cab do transportu długodystansowego. - W Rosji modele serii XF cieszą się opinią ciężarówek łączących niskie zużycie paliwa z wysokim poziomem komfortu, wydajności i niezawodności - stwierdza Arie Hendrikx. -Rozważamy możliwość poszerzenia oferty o modele serii LF i CF w celu umocnienia swojej pozycji rynkowej.

Sieć dealerska
Na początku 2011 roku sieć placówek obejmowała salony sprzedaży i punkty serwisowe DAF w Moskwie i Sankt Petersburgu oraz punkty serwisowe DAF w Jekaterynburgu i Smoleńsku. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy firma DAF otworzyła w Rosji jedenaście autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, a docelowo placówek prowadzących sprzedaż i oferujących usługi serwisowe ma być łącznie ponad dwadzieścia. - Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudować swoją sieć dealerską i w ten sposób zapewnić klientom możliwie najlepszą obsługę. Nowe placówki powstały w Moskwie, na południu Rosji, na Uralu i na Powołżu, w środkowej części kraju. W kolejnych kwartałach bieżącego roku planujemy włączyć do sieci placówki ze wschodnich i południowych regionów Rosji, a także z obszaru Syberii.

Centrum dystrybucji części PACCAR
Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klientów, firma PACCAR Parts otworzyła własne centrum dystrybucji części (PDC) w pobliżu Moskwy. - Klientom zależy na maksymalnym wykorzystaniu swoich ciężarówek. Optymalna dostępność części DAF w połączeniu z krótkim czasem dostawy odgrywa tu kluczową rolę - przekonuje Arie Hendrikx.

 

4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL