WITD: Nieodpowiednie zezwolenie

WITD: Nieodpowiednie zezwolenie

W dniu 31.07.2012 r. około godz. 22.30 w m. Gdynia na ulicy Morskiej zatrzymano do kontroli pojazd członowy przewożący ładunek - kompaktor - maszynę do ubijania śmieci.

Pojazdem wykonywano przewóz na trasie m. Gdynia - m. Słajsino. Celem przeprowadzenia dalszych czynności kontrolnych pojazd został skierowany na punkt kontroli w m. Gdynia na ul. Kontenerowej.W wyniku ważenia ustalono, że rzeczywista masa całkowita pojazdu członowego wraz z ładunkiem wyniosła 75,5 t, naciski osi składowych osi wielokrotnej wyniosły: pierwsza oś - 14,5 t, druga oś - 14,7 t, trzecia oś - 13,05 t, czwarta oś - 12,65 t. Szerokość pojazdu wynosiła 4,4 m, a długość 17,31 m.

Kierowca okazał do kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego o masie całkowitej 47 t, długości 18,5 m, szerokości 4,4 m. Ww. zezwolenie było wydane dla innego ciągnika siodłowego niż kontrolowany. Zgodne były tylko dane naczepy. Stwierdzono również przekroczenie dopuszczalnej ładowności naczepy.

Po zakończeniu czynności kontrolnych pojazd zostal skierowany na parking administacyjny. W zwiazku ze stwierdzonymi naruszeniami Ustawy o Drogach Publicznych wobec przedsiębiorcy wykonującego kontrolowany przewóz wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pienieżną w wysokości 66.720 zl.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Przeczytaj też:
Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

„Dostawczak” wagi ciężkiej

Naruszenie stateczności pojazdu

Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Rosyjski kierowca z fałszywym certyfikatem ATP

W dniu 11 marca inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli pojazd należący do rosyjskiego kierowcę, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. WITD: Jazda bez zahamowań

W dniu 11 grudnia 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportowego w Gdańsku w trakcie rutynowych działań na drodze krajowej nr 89 zatrzymał do kontroli pojazd członowy krajowego przewoźnika, którym wykonywano przewóz dwudziestu pięciu ton jęczmienia. WITD: Ważenie pojazdów o dmc do 3,5 tony

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. Ważenia pojazdów o dmc do 7,5t

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Skuteczna interwencja na wniosek obywatela

W dniu 8 kwietnia.2014 r. zaniepokojony obywatel poinformował Policję o poruszaniu się po drodze wojewódzkiej nr 468 pojazdu nienormatywnego przewożącego koparkę, której ramie wystawało poza obrys pojazdu o ok. 4 m.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL