Blokada nocna w ciężarówkach DAF nowej generacji

DAF XF zamek nocny

Firma DAF wprowadza zmodernizowaną blokadę DAF Night Lock dla serii ciężarówek DAF nowej generacji. Blokada Night Lock może być dostarczona w każdym nowym XF, XG i XG⁺ i jest również dostępna, jako rozwiązanie modernizacyjne u wszystkich oficjalnych dealerów DAF.

 

Nowy zamek DAF Night Lock jest zintegrowany z panelem drzwi nowych samochodów ciężarowych XF, XG i XG⁺. Zamek mechaniczny wykorzystuje zarówno poręcz, jak i solidną konstrukcję drzwi, w których niezbędne wzmocnienia są już zamontowane fabrycznie. Sama blokada DAF Night Lock składa się ze stalowego panelu w kolorze wykończenia kabiny i jest wyposażona w przełącznik kołyskowy. Po aktywacji panel zsuwa się w dół, aby połączyć się z solidną poręczą. To blokuje drzwi i uniemożliwia nieproszonym gościom wejście do kabiny. Czerwony wskaźnik wyraźnie pokazuje, że funkcja DAF Night Lock została aktywowana. Aby kierowca mógł natychmiast opuścić kabinę w sytuacji awaryjnej, wystarczy jedno naciśnięcie przełącznika kołyskowego, aby odblokować blokadę.

Testy wykazały, że nowa blokada DAF Night Lock może wytrzymać siły nawet o 150% większe niż jakikolwiek inny podobny system dostępny na rynku. W rezultacie, po wyposażeniu w zamek DAF Night Lock drzwi nowej generacji XF, XG i XG ⁺ nie mogą być nawet wyłamane łomem. Specjalna naklejka na klamkach drzwi wskazuje na obecność blokady DAF Night Lock.

W 2008 roku firma DAF jako pierwsza wprowadziła blokadę nocną zapewniającą optymalną ochronę kierowcy ciężarówki. Nowa blokada DAF Night Lock jest nie tylko zintegrowana z drzwiami, ale także jeszcze bardziej wytrzymała i łatwiejsza w obsłudze. Nowy zamek DAF Night Lock, dla nowej generacji ciężarówek DAF, jest dostępny u dealerów firmy DAF Trucks.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

W dniu 9 sierpnia br. na terenie SVG Autohof Merenberg (Niemcy) otwarta zostanie kolejna siłownia Truckers Gym. Będzie to 109 tego typu obiekt w Europie i 24 na terenie Niemiec.

Wygraj zaproszenie na wyjątkowe szkolenie Textar

Textar Brake Clinic pozwala m.in. poznać wpływ błędów montażowych na funkcjonowanie układu hamulcowego.

Warszawa bez zakazów jazdy dla ciężarówek

Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek.

Kierowcy ciężarówek z Ukrainy bez powtórnych egzaminów

Komisja Europejska w Brukseli zdecydowała, że ​​prawa jazdy zawodowych kierowców z Ukrainy będą również uznawane bez wymiany lub nowego egzaminu na prawo jazdy.

Działania DYSTANS na podwrocławskim odcinku A4

W środę 13 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili kolejne działania pod kryptonimem "Dystans".

Kolejna sieć stacji benzynowych z rabatem 30 groszy dla kierowców

Sieć stacji paliw MOYA wprowadza wyjątkową wakacyjną promocję na paliwo.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Wyszukiwarka

Informacje