Profesjonalni-Final_Wielton

Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu

Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.

Wieluń po raz kolejny wpisał się w historię akcji Profesjonalni Kierowcy. To właśnie tam, na terenie firmy Wielton, odbyły się ostatnie tegoroczne szkolenia w ramach VIII edycji projektu.

Finał akcji zrealizowano przy wsparciu Wielton S.A, czyli jednego z partnerów projektu, który inwestuje w rozwój kierowców z kategorią C+E i C.

- W tym roku przeszkoliliśmy ponad 100 zawodowych kierowców. Przy czym zgłoszeń było 4-krotnie więcej. To bardzo dobry wynik, tym bardziej że wraz z partnerami stawiamy na małe grupy, dzięki czemu uczestnicy mogą skutecznie przyswoić przekazywaną im wiedzę praktyczną. Takie podejście sprawdza się od 2016 roku, dzięki niemu, udaje nam się osiągnąć największą efektywność. Kierowcy w komfortowych warunkach uczą się m.in.: sprawnego podpinania naczepy, prawidłowego i bezpiecznego wykonywania slalomów. Cieszy nas fakt, że do projektu zgłaszają się kobiety oraz coraz więcej młodych osób. To pokazuje, że branża TSL przechodzi transformację. Być może za jakiś czas nie będziemy spotykać się z określeniem, że zawodowy kierowca jest jedną z najszybciej „starzejących” się profesji. Wierzę, że wraz z Partnerami dokładamy swoją cegiełkę do tych zmian – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska.

Tradycyjnie zajęcia poprowadzili instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Podczas nich uczestnicy nie tylko dowiedzieli się, jak fachowo spinać zestaw oraz podpinać naczepy, ale także sprawdzili swoje umiejętności podczas jazdy dynamicznej na drogach. Nie zabrakło również zasad pierwszej pomocy, która ma na celu wypracowanie odpowiednich zachowań i reakcji w momencie zagrożenia.

Dołożyliśmy wszelkich starań, by wiedza przekazywana kursantom i sposób realizacji zajęć były jak najbardziej wartościowe i przystępne. Budujące jest to, że wszyscy uczestnicy szkolenia w Wieluniu wykazywali duże zaangażowanie i uważność nie tylko podczas zajęć praktycznych z podpinania naczepy, manewrowania i dynamicznej jazdy, ale i teoretycznych. Eksperci przekazali wiele informacji nt. codziennej pracy kierowcy zawodowego, udzielali wskazówek i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania kursantów. Każdy z uczestników mógł wynieść ze szkolenia ogrom przydatnej wiedzy, dzięki której wyzwania i obowiązki, z jakimi przyjdzie im się mierzyć w pracy zawodowej nie powinny stanowić dla nich problemu. To pojazd, który doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np.: z przemysłu motoryzacyjnego, jak i napojów, opon czy sprzętów AGD, które wymagają wysokiej szczelności oraz dużej pojemności załadunkowej. Zależało nam na tym, aby osoby biorące udział w zajęciach mogły poznać specyfikę pracy nie tylko z naczepami standardowymi, ale i o innych właściwościach czy gabarytach – dodaje Błażej Marcinkowski, dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Uczestnicy mieli do dyspozycji innowacyjny sprzęt, a mianowicie samochody Volvo FH, które są wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa Volvo Trucks spełniające wymagania GSR (system monitorowania ciśnienia w oponach) oraz w silniki w technologii TurboCompound, gwarantujące najniższe zużycie paliwa na rynku.
Kierowcy biorący udział w szkoleniach mogli również zapoznać się z naczepą kurtynową Curtain Master Mega, która posiada m.in. nowoczesne rozwiązanie zapobiegające powstawaniu powłoki lodowej na dachu, ścianę blokowania ładunku Aberg Fix oraz system Intermodalny.
Partnerami akcji Profesjonalni Kierowcy były firmy: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks Polska, VFS Usługi Finansowe.

Przeczytaj też:
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.
Girteka stawia na zimowe szkolenia dla kierowców Wspólna, z Volvo Trucks, akcja "Bezpieczna Jazda Zimą" rozszerza program szkoleń organizowanych przez Girtekę w ramach Akademii Kierowcy.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.