Ciężarówka wypadła z drogi i z pełną siłą uderzyła w ludzi

twitter

W sobotę po południu mieszkańcy zorganizowali przyjęcie przy grillu. Nikt nie spodziewał się co stanie się około godziny 18.

 

Od kilkudziesięciu godzin Holandia żyje strasznym wypadkiem, z udziałem kierowcy ciężarówki. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce na przedmieściach holenderskiego miasta Rotterdam. W sobotni wieczór ciężarówka jechała po grobli w Nieuw-Beijerland, gdy samochód nagle wypadł z drogi. Pojazd zjechał po zboczu i wjechał w tłum świętujący weekend. Zaraz po wypadku mieszkańcy zgłosili co najmniej trzy ofiary śmiertelne i kilku rannych, póxniej okazało się, że na miejscu zginęło przynajmniej sześć osób. O przed północą akcja ratunkowa trwała nadal. Jak piszą holenderskie media udało się podnieść ciężarówkę, która ukazała kolejne ofiary.

Sprawcą tragedii okazał się 46-letni kierowca z Hiszpanii. Nie odniósł on żadnych obrażeń i został aresztowany. Niestety nadal wyjaśniane są okoliczności wypadku. Policja przesłuchuje świadków i w obecnej chwili nie zdradza okoliczności w wyniku których samochód ciężarowy zjechał z drogi.

Info: Politie Rotterdam/Twitter: https://twitter.com/newsflash_TF/status/1563654683419369473?s=20&t=ubUTJlkFPqT4nl8es0swng

 

Przeczytaj też:
Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Niespodziewany wynik kontroli wielkopolskich inspektorów transportu drogowego

W legalnych dokumentach przewozowych kierowcy ciężarówki wpisane były dwa pojazdy, jednak w międzynarodowej policyjnej bazie danych widniały, jako skradzione.

Skradzione tablice rejestracyjne naczepy odnalezione po 16 latach

Jak informuje Straż Graniczna do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Chyżne. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.

Beczka też może być przeładowana

W dniu 3 sierpnia br. inspektorzy z wrocławskiego oddziału ITD zatrzymali do kontroli w gminie Długołęka kierowcę ciężarówki, który przewoził nieczystości ciekłe.

Transporty zwierząt pod kontrolą

W ostatnim czasie nasiliły się kontrole transportów zwierząt. Pomimo jasnych przepisów oraz odpowiednich szkoleń kierowców ciężarówek, nadal stwierdza się dużo nieprawidłowości.

Siedemdziesiąt ton zamiast czterdziestu i 28 tys. kary

70,6 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważył zestaw przewożący w dwóch kontenerach części do samochodów ciężarowych.

O ile przeładowany Sprinter?

Niewiele trzeba, aby przeładować dużego busa. W tym przypadku, o kłopotach z policją, zaważyło kilka worków cementu.

Usprawnienia ciężarówki nie wzbudziły aprobaty inspektorów

Pechowo rozpoczął weekend kierowca ciężarówki w późne piątkowe popołudnie. W dniu 8 lipca inspektorzy transportu drogowego rozpoczęli przygotowania do działań ukierunkowanych na kontrole kierowców nierespektujących obowiązującego do godz. 18:00 zakazu ruchu dla pojazdów ciężkich.

Zatrzymani na wakacyjnym zakazie

Kierowcy ciężarówek jechali podczas wakacyjnych zakazów i ograniczeń ruchu. Przewozili ładunki, które nie były zwolnione z zakazu jazdy ciężarówką.

Wyszukiwarka

Informacje