MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

MAN Truck Hanower IAA 2022

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.


Zmiany w kierunku zrównoważonej, neutralnej dla klimatu mobilności postępują coraz szybciej, także iw szczególności w branży transportowej. Dlatego na tegorocznych targach pojazdów użytkowych IAA w hali 12, stoisko C20 firma MAN Truck & Bus koncentruje się na trzech megatrendach towarzyszących zmianie:
MAN eTruck, zmodernizowany silnik D26 oraz dalsze zmniejszenie oporów powietrza w kabinie modelu TGX.

Głównym punktem prezentacji na targach MAN jest prawie seryjny prototyp nowego MAN eTruck, który wejdzie do użytku u pierwszych klientów od 2024 roku.
Będzie to premiera targowa przed dużą publicznością. Elektryczny MAN nie tylko zelektryfikuje transport dalekobieżny, ale dzięki swojej wszechstronności zaspokoi wszystkie popularne segmenty transportu, w których obecnie występują ciężarówki z silnikiem Diesla.
Szczególną cechą techniczną pionierskiego samochodu elektrycznego jest jego przygotowanie do przyszłego ładowania megawatowego: mocne ładowanie w krótkim czasie sprawiają, że pojazd elektryczny nadaje się do ciężkiego transportu dalekobieżnego z dziennym zasięgiem od 600 do 800 km, a w przyszłości nawet do 1000 km.
W ramach MAN eMobility Consulting, podczas targowych dni odbędą się nie tylko porady dotyczące samego nowego pojazdu, ale także uwzględnienie specyficznych dla klienta warunków eksploatacji, w tym optymalizacja kosztów, analiza tras, optymalizację floty oraz niezbędne doradztwo w zakresie infrastruktury ładowania. Narzędzia cyfrowe, takie jak nowy MAN eReadyCheck, za pomocą którego klienci mogą sprawdzać gdzie ich trasy mogą odbywać się przy wykorzystaniu samochodów elektrycznych.

Na targach IAA firma MAN wykorzystuje różne bieżące praktyczne projekty, aby wyjaśnić ciągłe etapy rozwoju od autonomicznej jazdy na zamkniętym terenie do w pełni autonomicznej jazdy autostradą między węzłami logistycznymi: Projekt ANITA rozwija autonomiczną dostawę i odbiór kontenerów w terminalu przeładunkowym, dzięki któremu sam proces przeładunku powinien znacząco zwiększyć wydajność. Z kolei projekt ATLAS-L4 już pracuje nad konkretną implementacją autonomicznych transportów hub-hub. Pod koniec 2024 roku Atlas-L4 będzie pierwszą ciężarówką autonomiczną poruszającą się po niemieckiej autostradzie.

Firma MAN truck & Bus wprowadza nową edycję silnika D26. Duża liczba ulepszeń jednostki napędowej oznacza, że ​​wszechstronny pojazd do transportu dalekobieżnego, ciężkich zastosowań lub dystrybucyjnych zużywać będzie do 3 procent mniej paliwa, niż obecna wersja, która jest już i tak bardzo ekonomiczna. Dodatkowo uzyskano wzrost momentu obrotowego o 50 Nm i 10 KM.

W transporcie dalekobieżnym MAN pokaże nowe rozwiązania aerodynamiczne w modelu MAN TGX. Zmniejszają one opór powietrza kabiny ciężarówki oraz naczepy. Razem przy modyfikacji silnika D26 zmiany dadzą oszczędność paliwa do 4% w ruchu dalekobieżnym.

Dla fanów marki MAN przygotował coś nowego w zakresie modeli specjalnych. Edycja "Individual Lion S" będzie również dostępna dla serii MAN TGS. Na targach IAA zobaczymy specjalną kolorystykę pojazdów obejmującą teraz również ramiona kamer MAN OptiView, a czerwonym elementom stylistycznym wewnątrz i na zewnątrz nadano nowe akcenty wizualne. Między innymi, obudowy aerodynamiczne po obu bokach kabiny kierowcy są wyróżnione czarnymi lub czerwonymi akcentami.

Zapraszamy na stoisko MAN Truck & Bus do hali 12, stoisko C20.

Przeczytaj też:
DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

MAN TGS śmieciarka z systemem OptiView

Wyszukiwarka

Informacje