Paliwo ciężarówka

Paliwo ponad normę

Zespół pojazdów był wyposażony w trzy stałe zbiorniki paliwa.

W dniu 11 lipca na autostradzie A2 inspektorzy z Gniezna przeprowadzili kontrolę ADR przewoźnika z Litwy, który jechał tranzytem przez Polskę. Transport zmierzał w kierunku Irlandii. W ciągniku siodłowym pojemność dwóch stałych zbiorników paliwa do zasilania silnika wyniosła: lewy 995 l, prawy 492 l, z kolei w naczepie było 240 l. Łącznie pojemność wszystkich zbiorników określono na 1727 l, czyli 227 l.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem przepisów transportowych inspektorzy pobrali kaucję w wysokości odpowiadającej przewidywanej karze pieniężnej w wysokości 2000 zł . Kierowcy ciężarówki nakazano usunięcie naruszenia i doprowadzenie jednostki transportowej do stanu zgodnego z ADR.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Potrójna obsada w ciężarówce Kierowcy ciężarówki poruszali się w czasie zakazu i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.
Transport nienormatywny zmylił inspektorów W dniu 8 maja br. podczas typowania pojazdów do kontroli, inspektor pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na pojazd członowy, przewożący otwarty 40 stopowy kontener na niskopodwoziowej naczepie.
Groźny pożar naczepy z ładunkiem niebezpiecznym W dniu 10 maja doszło do groźnego dla środowiska pożaru naczepy. Transport nie miał oznakowań ADR.
Wysoki manat za trawę w rolkach Zamiast dopuszczalnych osiemnastu ton były aż prawie dwadzieścia trzy - przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który realizował transport na potrzeby własne.
Śmieciarka też może być załadowana ponad normę Nadmiar ładunku wynoszący nieco ponad 4 tony i nacisk osi przekroczony o ponad 3,5 tony.
Co sprawdzali tym razem wielkopolscy inspektorzy ITD? Kierowcy busów na A2 pod lupą wielkopolskich inspektorów
Gdy szef sam kieruje... niestety mandat jest wyższy Gdy prowadzisz na karcie dziewczyny, w dodatku gdy nie ma ona uprawnień...