CBSP Kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki zatrzymany za transport narkotyków

Policjanci CBŚP przejęli 120 kg marihuany ukrytej w 246 litrowych beczkach przewożonych przez ciężarówkę.

Policjanci z CBŚP Zarząd w Poznaniu, podczas kontroli drogowej, przejęli 120 kg marihuany próżniowo zapakowanej w foliowe torebki. Narkotyk został przemycony z Hiszpanii do Polski na naczepie samochodu ciężarowego w siedmiu beczkach przeznaczonych do przewozu produktów spożywczych. Zgodnie z dokumentacją przewozową w 80 pojemnikach miał znajdować się koncentrat pomidorowy. Policjanci wstępnie oszacowali wartość hurtową zabezpieczonej marihuany na około 2 mln zł, gdyby jednak ten towar trafił na rynek dilerzy mogliby zarobić nawet 5 mln zł.

Podczas akcji policjanci CBŚP zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, któremu w Prokuratorze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu i próbę wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, do którego Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto przychylił się. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

Info: CBŚP

Przeczytaj też:
Surowa kara za jazdę ciężarówką z zawieszoną działalnością W dniu 01 lutego 2024 r. inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy.
Ponad tysiąc kilometrów ciężarówką w jedną dobę 1300 km przejechał kierowca ciężarówki w jedną dobę, bez uprawnień, bez karty w tachografie.
Kilkanaście tysięcy złotych kary za tachograf W dniu 22 grudnia pilscy inspektorzy zatrzymali do kontroli zestaw pojazdów niemieckiego przewoźnika.
Potrójna obsada w ciężarówce Kierowcy ciężarówki poruszali się w czasie zakazu i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.
Paliwo ponad normę Zespół pojazdów był wyposażony w trzy stałe zbiorniki paliwa.
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.
Transport nienormatywny zmylił inspektorów W dniu 8 maja br. podczas typowania pojazdów do kontroli, inspektor pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na pojazd członowy, przewożący otwarty 40 stopowy kontener na niskopodwoziowej naczepie.
Groźny pożar naczepy z ładunkiem niebezpiecznym W dniu 10 maja doszło do groźnego dla środowiska pożaru naczepy. Transport nie miał oznakowań ADR.
Wysoki manat za trawę w rolkach Zamiast dopuszczalnych osiemnastu ton były aż prawie dwadzieścia trzy - przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który realizował transport na potrzeby własne.