Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

Gibas-Mercedes-Pila

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

 

Od 20 lipca sieć serwisów ciężarowych spod znaku gwiazdy powiększyła się o kolejny punkt na mapie i nową firmę. W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO. Widoczny z daleka nowy, rozświetlony przeszklonymi ścianami obiekt serwisowy firmy Gibas Truck Point w Pile położony jest w doskonałej lokalizacji – tuż przy zjeździe z ruchliwej drogi krajowej nr 11. Żeby dotrzeć na ogromny parking otaczający budynek nie trzeba wjeżdżać do miasta – a działka o powierzchni około trzech hektarów zapewnia wystarczającą przestrzeń dla pojazdów ciężarowych.

Maciej Michałek, dyrektor serwisów w Grupie Gibas:
– Z doświadczenia wiemy, jak ważne to jest dla kierowców, dlatego wybraliśmy taką właśnie działkę. Dzięki dogodnemu położeniu i dużemu parkingowi klienci nie muszą krążyć po wąskich ulicach miasta i mogą bez trudu manewrować na placu, wygodnie podjechać pod wskazaną bramę. Dodatkowo mamy zadaszoną wiatę, pod którą mieści się pojazd ciężarowy – przeznaczyliśmy to miejsce do odbiorów i wydań serwisowanych samochodów w bardziej komfortowych warunkach, szczególnie przy niesprzyjającej pogodzie. Z kolei hala serwisowa wyposażona jest w cztery stanowiska naprawcze z bramami przejazdowymi (na jednym z nich jest stanowisko diagnostyczne) oraz piąte stanowisko myjni pojazdów, wyposażone nowoczesną myjnię portalową. Nie świadczymy usług diagnostycznych Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, ponieważ do tego celu dysponujemy Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów w innym oddziale serwisu w bliskim sąsiedztwie. Jednak przed a także po wymianie np. klocków hamulcowych, mamy możliwość sprawdzenia na stanowisku diagnostycznym, czy wszystko jest w porządku.


Sam serwis ma powierzchnię ok. 2800 metrów kwadratowych, w tym 1600 zajmuje część biurowa, a 1200 hala serwisowa z zapleczem technicznym. W części biurowej również przewidziano udogodnienia dla kierowców. Na naprawę mogą oczekiwać w elegancko i komfortowo urządzonej, zamkniętej, ale przeszklonej przestrzeni. Nie dobiegają tu hałasy, więc nic nie przeszkadza np. w oglądaniu telewizji lub czytaniu. Cała część biurowa została urządzona zgodnie z najnowszymi standardami dla obiektów z zakresem autoryzacji dla pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks oraz FUSO, a także dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz. Ma bardzo przyjazny charakter: jest tu część wspólna z recepcją, kącikiem kawowym, wygodnymi fotelami i stolikami, a także kilka pomieszczeń, gdzie można bardziej indywidualnie porozmawiać z doradcą, obejrzeć szczegóły naprawy lub oferty na telebimie. Obiekt dysponuje też miejscami noclegowymi dla kierowców.

Przejazdowe stanowiska hali serwisowej dają większe możliwości właściwej organizacji pracy i możliwości szybszej reakcji na ewentualne zmiany harmonogramu w czasie pracy serwisu. Poza zabudową kanałów naprawczych na stanowiskach serwisowych, serwis dysponuje najnowocześniejszymi podnośnikami do napraw pojazdów: do 3,5 t, do 5,5 t oraz do 12 t. W budynku znajduje się również trzypoziomowy magazyn części zamiennych. Budowa nowego obiektu GTP trwała dwa lata, natomiast plan na realizację inwestycji powstał zdecydowanie wcześniej – To nie była krótka droga, którą dodatkowo wydłużyła pandemia COVID-19. Chcieliśmy jednak wszystko dopracować w najdrobniejszych szczegółach, bo u podstaw decyzji o budowie autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz Trucks leży ogromna, wieloletnia pasja i szacunek właścicieli firmy do marki – mówi Maciej Michałek. – Można powiedzieć, że to spełnienie pewnego marzenia, jeśli chodzi o rozwój całej Grupy Gibas. Od lat obserwowaliśmy, jak wzrasta prestiż i postrzeganie tej marki u klientów oraz ile pracy Mercedes-Benz wkłada w budowanie wysokich standardów. Kluczową motywacją było dla nas dołączenie do tego zespołu pasjonatów o wieloletnim doświadczeniu, wybitnych fachowców. Mamy więc nadzieję, że już niebawem nasz wkład w sukces sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks Polska będzie zauważalny. Zespołem pracującym w Pile zarządza Daniel Robaszyński: – Obecnie zatrudniamy siedmiu mechaników / elektromechaników, dwóch mistrzów serwisu, trzech doradców serwisowych, trzech specjalistów ds. części zamiennych i dwie osoby w recepcji. Biorąc pod uwagę potencjał tej placówki, liczymy, że nasz zespół szybko się rozrośnie.

Obiekt GTP w Pile jest budynkiem bardzo nowoczesnym, uwzględniającym już na etapie projektu wymagania i oczekiwania względem środowiska naturalnego. Dlatego na działce wyznaczono miejsce na instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 49 kWh, a stanowisko myjni pojazdów posiada zamknięty obieg wody z jej oczyszczaniem; 85% wody pochodzi z zamkniętego obiegu wody oczyszczonej. Na ten moment serwis pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18, a w soboty od 7 do 15 i oferuje kompleksowe usługi dla pojazdów ciężarowych i dostawczych marki Mercedes-Benz oraz FUSO, w najbliższym czasie planujemy poszerzyć zakres godzin dostępności serwisu dla naszych klientów.

Przeczytaj też:
DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Wyszukiwarka

Informacje