Claus Wallenstein obejmuje stery w MAN Truck & Bus Polska

Claus Wallenstein MAN Polska

Z dniem 1 sierpnia br. nastąpi zmiana dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska.

 

Claus Wallenstein, jako dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska (Region Środkowy Wschód) zastąpi Marca Martineza, który przeniesie się do Werony i będzie zarządzał MAN Truck & Bus Włochy (Region Środkowy Adriatyk).

- W Polsce spółka MAN Truck & Bus ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy. Mocną stroną organizacji jest dobrze rozwinięta sieć serwisowa, solidny zespół oraz dwa nowoczesne ośrodki produkcyjne. Tytuł "Rynek roku 2021" w końcu zobowiązuje - powiedział Marc Martinez, który z powodzeniem przez ostatnie 4 lata zarządzał polskim rynkiem.

Nowy dyrektor zarządzający Claus Wallenstein, z wykształcenia inżynier mechanik, jest związany z firmą MAN Truck & Bus od wielu lat. Rozpoczął pracę w centrali w Monachium w 1999 roku na kilku stanowiskach kierowniczych: w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu produktami. W 2012 r. został odpowiedzialny za Środkowo-Wschodnią Azję (Singapur, Japonia, Tajwan i Korea Południowa), po czym w 2017 r. powrócił do Europy aby, jako dyrektor zarządzający kierować MAN Truck & Bus Słowenia.

- Jestem bardzo dumny, że stałem się częścią silnego zespołu MAN Truck & Bus Polska. Zadbam o dalszy wzrost firmy. Aby to osiągnąć, będziemy mocno koncentrować się na naszych klientach, komunikacji i współpracy. Będziemy zarządzać transformacją rynku pojazdów użytkowych i staniemy się wiodącym dostawcą zrównoważonych rozwiązań transportowych - powiedział Claus Wallenstein.

Prywatnie: Claus Wallenstein ma 56 lat, jest żonaty i ma trójkę dzieci. Lubi ciężarówki, muzykę i alpinizm.

Przeczytaj też:
Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Polska Najlepszym Rynkiem Roku 2021 w MAN

Firma MAN Truck & Bus Polska z tytułem Market of the Year.

MPK Kielce z jedenastoma nowymi autobusami MAN Lion`s City

W dniu 6.05 br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach.

Neoplan Cityliner 2 w darze dla Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu dzisiejszym, na terenie zakładu Volkswagen Poznań, zarząd spółki wraz z partnerami m.in. MAN Truck & Bus Polska, przekazał uroczyście Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.

 

Kolejne autobusy MAN dla PKM w Świerklańcu. Mają system start&stop

Kolejne 25 nowych autobusów MAN Lion's City 12C EfficientHybrid wzmocniło flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

Czy Karolina Pilarczyk - drifterka marzy, aby zacząć jeździć MAN TGX?

W czasie gdy branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców, i teraz sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, MAn zachęca kobiety żeby zostały kierowcami ciężarówek.

MAN Truck & Bus Polska na stabilnej pozycji rynkowej

Według stowarzyszenia branżowego European Automobile Manufacturers' Association (ACEA), w grudniu 2021 r. popyt na ciężkie pojazdy użytkowe od 16 ton wzrósł nieproporcjonalnie wysoko. Liczba nowych rejestracji w UE wzrosła o 23,5% do około 20 800. Sprzyjał temu przede wszystkim wysoki popyt w Polsce – tutaj wzrost nowych rejestracji wyniósł 69 proc. Bez wątpienia miała w tym swój udział również spółka MAN Truck & Bus Polska.

 

Październik przyniósł kolejne wzrosty

W październiku 2021r. zarejestrowano 2927 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 16% więcej niż przed rokiem i więcej niż we wrześniu br.

Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

Wyszukiwarka

Informacje