Mercedes-Benz Econic z zabudową betonomieszarki w Bosta-Beton

Econic betonomieszarka

Przedsiębiorstwo Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Sp. z o.o., wieloletni klient marki Mercedes-Benz Trucks, uznało, że właśnie ten model, oprócz użytkowanych w firmie Arocsów, również sprawdzi się w jej codziennej działalności.

 

Econica najczęściej można spotkać na ulicach miast w roli śmieciarki, co wynika między innymi z tego, że pracownicy służb komunalnych najbardziej cenią sobie jego niski próg wejścia do kabiny, zwiększający komfort pracy, oraz doskonałą widoczność pozwalającą lepiej chronić innych użytkowników dróg. Podobne cechy Econica przekonały również Bosta-Beton – największym zagrożeniem w pracy na terenie wytwórni oraz na budowie jest bowiem właśnie ryzyko wypadku z udziałem osób poruszających się pieszo.

Dlaczego kolejny Mercedes? - Z Mercedesem współpracujemy od wielu, lat stąd olbrzymie zaufanie do marki oraz produktów, które wprowadza na rynek. W ostatnich latach naszą flotę zasiliło kilkadziesiąt Arocsów z zabudową betonomieszarki. Zakup Econica z taką zabudową nie był decyzją oczywistą, ale ponad 30 lat doświadczenia w branży budowlanej sprawia, że w Bosta-Beton lubimy ciągle podnosi poprzeczkę, oferując rozwiązania innowacyjne, choć czasem nieszablonowe. Econic to pojazd, który powinien sprawdzić się na budowach w dużych miastach, gwarantując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Argumenty te zaważyły przy decyzji o jego zakupie. Przede wszystkim naszą uwagę zwróciła panoramiczna szyba gwarantująca doskonałą widoczność wokół kabiny, a także przeszklone drzwi od strony pasażera, dzięki którym udało się wyeliminować kolejne martwe strefy, o których, naszym zdaniem, uczestnicy ruchu nadal nie wiedzą tyle, ile powinni - mówi kierownik jednej z warszawskich wytwórni betonu Dominik Pełka.

Transakcja przygotowana przez dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, firmę EWT Automotive w Ołtarzewie, została sfinalizowana na początku lipca i pojazd od razu ruszył do pracy.

Warto również wspomnieć o kamerach 360 stopni. Nowa betonomieszarka we flocie Bosta-Beton okazała się również pojazdem komfortowym i funkcjonalnym do pracy w mieście, szczególnie w obszarach wymagających precyzyjnego manewrowania na ograniczonej przestrzeni lub nierównym terenie. – Przydatnym rozwiązaniem, innym niż w dotychczas używanych Arocsach, jest zawieszenie pojazdu na poduszkach umożliwiające sterowanie prześwitem pomiędzy pojazdem a podłożem – dodaje Dominik Pełka. – Bardzo pomocna jest także ostatnia oś skrętna, nieoceniona podczas manewrów na wąskich ulicach miasta. Komfort prowadzenia zwiększa dodatkowo niski poziom hałasu w kabinie podczas jazdy.

Econic jest wykorzystywany w Bosta-Beton do codziennych typowych zadań, jakie wykonują też inne samochody we flocie i dowodzi, że jest pojazdem bardzo uniwersalnym. - Każdego dnia pokonuje kilka tras. Są to transporty zarówno do ścisłego centrum Warszawy, jak i na budowy odległe kilkadziesiąt kilometrów od miejsca załadunku. Z każdą z tych dostaw samochód radzi sobie zgodnie z naszymi oczekiwaniami – podkreśla Dominik Pełka.
Econic Bosta-Beton został wyposażony w sprawdzoną przez producenta betonu zabudowę firmy Liebherr. W tym konkretnym przypadku wybrano model HTM 905 ze względu na optymalny stosunek masy własnej do objętości roboczej.

Przeczytaj też:
Rozpoczyna się seryjna produkcja elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz dla służb komunalnych

Daimler Truck uruchamia seryjną produkcję samochodu ciężarowego Mercedes-Benz eEconic, przeznaczonego do eksploatacji miejskiej w zastosowaniach komunalnych.

Nowe Actrosy L w Kuźnia Trans

Pięćdziesiąt Mercedes-Benz Actros L 1845 zasili flotę firmy Kuźnia Trans z Mikołowa.

Ciężarowy Mercedes-Benz z nagrodami w ośmiu kategoriach

W plebiscycie ETM Awards 2022 samochody ciężarowe, autobusy i usługi Daimler Truck AG zdobyły pierwsze miejsca w ośmiu kategoriach. Wymieniamy najciekawsze z nich.

Zelektryfikowana zabudowa bramowa PALFINGER współpracująca z eActrosem i eWorX firmy ZF

Na tegorocznych targach IFAT, na stoisku Mercedes-Benz Trucks można zapoznać się z tym wielofunkcyjnym urządzeniem prezentowanym w eActrosie z zabudową bramową PS T 18 firmy PALFINGER.

Jaki najlepszy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska?

W dniu 12 maja we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody dla najlepszego punktu dealerskiego oraz serwisowego w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Będą podwyżki w Mercedesie

Daimler Truck prognozuje sprzedaż ciężarówek na poziomie 500–520 tys. sztuk w 2022 r.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza drugą generację MirrorCam

Ramiona kamery krótsze o dziesięć centymetrów z każdej strony oraz nowe parametry obrazu zapewniają jeszcze lepsze wsparcie dla kierowców w wielu sytuacjach drogowych w ciężarówkach Mercedes-Benz Actros.

Nowy silnik Mercedesa jeszcze w tym roku

Wraz z trzecią generacją swojej jednostki napędowej, na którą już teraz można składać zamówienia Mercedes-Benz Trucks rozpoczyna kolejny etap – i wyposaża Actrosa w szereg innowacji zwiększających jego wydajność.

Actros L - nowy ShowTruck Mercedes-Benz Trucks Polska

Po dwóch latach prezentacji charakterystycznego ShowTrucka, który powstał na bazie Mercedes-Benz Actros przyszedł czas na kolejny pojazd demonstracyjny Mercedes-Benz Trucks Polska.

Wyszukiwarka

Informacje